Sivas’a Çin seddi çekmeyin 

Sivas’a Çin seddi çekmeyin

Yüksek Hızlı Tren istasyonun şehir dışına alınmasına her platformda karşı çıkan Ulaşım Sen Şube Başkanı M. Nurullah Albayrak, yeni projenin yanlış olduğunun altını bir kez daha çizerek, ‘’Yanlışta ısrar etmeyin. TCDD ve TÜDEMSAŞ arazileri birilerine peşkeş çekilmesin.Sivas’a Çin setti gibi duvar örmeyin, yanlıştan biran evvel dönün’’ dedi.

Sivas’a Çin seddi çekmeyin
Sivas’a Çin seddi çekmeyin Sivas Memleket

YÜKSEL MENEKŞE

Yüksek Hızlı Tren İstasyonunun üniversiteye yapılma kararına baştan beri karşı çıkan ve projenin yanlışlıkları ve doğacak sıkıntıları her platformda dile getiren Ulaşım Sen Şube Başkanı M. Nurullah Albayrak, yeni projenin yanlış olduğunun altını bir kez daha çizdi. Müteahhidinin iflas etmesi nedeniyle çalışmaların durduğu şu dönemde sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Albayrak, bu projenin rantprojesi olduğunu ileri sürdü.

Albayrak yaptığı açıklamada, ‘’Hızlı tren inşaatı durdu. Daha şimdiden yıllardır Türk Ulaşım Sendikası olarak verdiğimiz mücadelenin ne kadar haklı olduğunu görüyoruz. Çok bir şey istemiyoruz; Türkiye’de ve dünyada her yerde nasıl şehir merkezinde ise Sivas’ta niye şehirden uzaklaştırıyorsunuz? Aklın yolu bir. Gelin yanlışta ısrar etmeyin Sivas’a yazık etmeyin, iş işten geçmeden mevcut tren garının yanına bir an evvel planlandığı şekilde yapılsın.Veya kömür tevzi yerine yapılsınki TCDD ve TÜDEMSAŞ arazilerini birileri peşkeş çekmesin. Götürülmek istenen yer yanlış, oraya hızlı tren olmaz.Sivas’a Çin setti gibi duvar örmeyin, yanlıştan biran evvel dönün’’ dedi.

Sivas’a Çin seddi çekmeyin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ziya Soybayraktar     2017-05-31 Aklın yolu objektif düşününce doğrunun eski tren garında yapılması gerektiğini dünyanın her yerindeki örneklerden görüyoruz.Lakin şeytana alet olmuş aklın rantiye hesabı, her türlü mantığı red ederek ucube bir plan üzerinde ısrar edilmesini sağlıyor.Hazır stadyumun yeri de Şehir parkı olmasına karar verilmişken hızlı tren garı eski yerine devasa bir şekilde sosyal donatılarıyla birlikte yapılmalı ve oaraya farklı bir kent merkezi özelliği kazandırlmalıdır.Avrupaya gidip görsünler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak