Okulun temizliği yine öğrenciye kalıyor 

Okulun temizliği yine öğrenciye kalıyor

BBP İl Genel Meclis üyesi Aytekin Kulmaç bu yıl bazı çevre köylerde okulların temizliği ile ilgili sorunlar yaşandığını, İş-Kur tarafından görevlendirilen kişilerin okul temizliğini yapamadan öğretmen servisi ile evine gittiğini, okul temizliğinin ise öğrencilere kaldığını söyledi.

Okulun temizliği yine öğrenciye kalıyor
Okulun temizliği yine öğrenciye kalıyor Sivas Memleket
Bu içerik 310 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

BBP İl Genel Meclis üyesi Aytekin Kulmaç, İŞ-Kur aracılığıyla okullarda temizlik işlerini yürütmek üzere köylerde görevlendirilen elemanların okulları tam anlamıyla temizlemediğini söyledi.

Köylerde çalışan bazı elemanların sabah öğretmen servisiyle geldiğini akşam ise yine servisle okuldan ayrıldığını aktaran Kulmaç: “Ben 1977 yılında öğretmenlik yaptığım dönemde eleman bulamadığım zaman öğrenciyi nöbetçi bırakırdım. Öğrenci okulu süpürür öyle evine giderdi. Köylerde okulların temizliği ile yükümlü kişiler de okulu temizlemeden gidiyor. Temizlik işleri yine öğrenciye kalıyor” dedi.

İş-Kur’un görevlendirdiği kişilerin işlerini tam anlamıyla yapmadığını aktaran Kulmaç: “Sivas İş-Kur Müdürlüğü yıl içerisinde kurumlarımıza 6 aylık süre içerisinde eleman aldı. Doğrudur, güzeldir. Bu bir istihdamı artırmadır. Buna da katılıyorum. Ancak merkezde çok fazla sıkıntı olmamasına rağmen kırsalda yani köyler ciddi manada problemlerle karşı karşıya kalıyoruz. Örneğin A köyü büyük bir köydür. O köyde okul ve cami vardır. İş-Kur olarak oraya eleman vermişiz. A köyüne verdiğimiz eleman çevre köylerde oturan bir kişi. Yani eleman o köyden değil başka bir köyden. Bu eleman sabah servisle öğretmenlerle beraber köye geliyor. Öğretmenlerle beraber ders bitiminde çıkıyor köyüne gidiyor. Peki, bu okulun temizliği var. Eleman akşam evine giderse bu okulun temizliğini kim yapacak? İş-Kur’un bunu dikkate alarak, her köye o köyün bir elemanını görevlendirerek bu işleri yapılmasınısağlaması gerekir. Ama başka yerden eleman verdiğinizde maalesef ki böyle sorunlar görülüyor” ifadelerini kullandı.

SİVAS Okulun temizliği yine öğrenciye kalıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”