Kızılay 600 aileye ulaşacak 
Reklamı Geç
Advert

Kızılay 600 aileye ulaşacak

Kızılay Sivas Şubesi, Ramazan’da yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşmayı hedefliyor. Geçtiğimiz yıl 5 yüze yakın aileye gıda yardımında bulunan Kızılay Sivas Şubesi bu yıl daha fazla aileye ulaşmayı hedefliyor.

Kızılay 600 aileye ulaşacak
Kızılay 600 aileye ulaşacak Sivas Memleket
Bu içerik 239 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Kızılay Sivas Şubesi, Ramazan’da yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl 5 yüze yakın aileye gıda yardımında bulunan Kızılay Sivas Şubesi bu yıl daha fazla aileye ulaşmayı hedefliyor.

Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar yaptıkları yardımları marketlerden aldıkları gıda çekleri ile gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ramazan ayında geçen yıl 500’e yakın aileye ulaştıklarını aktaran Sarılar, “Bizde fakir olan ailelerin bir envanteri var. Bu envanteri Valiliğin Sosyal İşler Müdürlüğü ve belediyenin Hayat Ağacı Derneği’nden alıyoruz. Tabi kendimizin de bir envanteri var. Bunların üçünü bir havuza koyuyoruz. Birbiri ile çakışan var ise bir tarafa koyuyoruz, çakışmayanları listemize alıyoruz. Üç noktada çakışan isimleri de tek bir nokta da  birleştiriyoruz. Biz bunu yaptığımız zaman hem valilikteki sosyal işler müdürlüğüne hem de hayat ağacındaki müdürlüğe, “biz bunlara ziyaretimizi yaptık siz tekrar ziya ret yapmayın” diye de bilgisini veriyoruz” dedi.

HEDEF 600 AİLE

Hedeflerinin geçen yıl 5 yüz aile olduğunu bu hedefe de ulaştıkların kaydeden Şube Başkanı Sarılar: “Bu sene  biraz üzerine daha koymaya çalışıyoruz. En az 550, 600 aileye gidiceğiz. Bu ziyaretlerimiz de bire bir yaptığımız ziyaretler. Onun ötesinde buraya gelip de elimizde bir gıda kolisi veya herhangi başka bir şey varsa da bunları da bizzat kendilerine yüz yüze görüşerek veriyoruz. Biz yıllık ortalama Ramazan ayı dahil olmak şartı ile en az 8 yüz bin aileye kadar ulaşıyoruz. Yaptığımız yardımlar klasik bir yardım değil. O ailenin o ay için neye ihtiyacı var ise marketlerden onları alıyorlar. Onun ötesinde her aileye iki adet kavurma veriyoruz.’’ dedi.

 Kızılay’ın yaptığı diğer çalışmalar hakkında da bilgi veren Sarılar, “23 Nisan’da çocuklarımızı Paşabahçe’de ağırladık. Burada hem 23 Nisan’ı kutladık hem de Kızılay’ın çocuklar ile ikili ilişkilerinin neler olabileceğini, Kızılay’ın ne olduğunu biz onlara anlatmaya çalıştık. Kızılay sadece gıda yardımı değil, Tıp Fakültesi hastanelerinde ihtiyaç sahibi ailelere doğumdan sonra, sevgi bohçası  veriyoruz. Ayrıca Huzurevlerini ziyaret ediyoruz. Özellikle hijyen konusunda bir ihtiyaçları var ise onlara paketler halinde sunuyoruz. Şehit ailelerimizi yer yer ziyaret ediyoruz. Ama şehit aileleri derneğini iki üç ayda bir ziyaret ederek sohbetler gerçekleştiriyoruz. Burada onlara Kızılay’ı anlatmaya çalışıyoruz. Milli eğitim müdürlüğü ile de görüştük. Aile durumu iyi olmayan öğrencilere yardımcı olabilmemiz için bize liste verecekler. Bizlerde onlara gereken yardımları yapacağız. Ramazanda inşallah çok ciddi yardımlar yapmak istiyoruz.” Açıklamasını yaptı.

SİVAS KIZILAY Kızılay 600 aileye ulaşacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”