Erzurum’un tatlı lezzeti Sivas’ta 

Erzurum’un tatlı lezzeti Sivas’ta

Bolluk ve bereket ayı olan Ramazan ayında esnaflarda yenilikler yaparak müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için yenilikler yapıyor.

Erzurum’un tatlı lezzeti Sivas’ta
Erzurum’un tatlı lezzeti Sivas’ta Sivas Memleket
Bu içerik 318 kez okundu.

TUĞBA TUTAK

Bolluk ve bereket ayı olan Ramazan ayında esnaflarda yenilikler yaparak müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için yenilikler yapıyor. Yıllardır lavaş sektöründe hizmet veren işletmeci Selahattin Yabalı, Ramazan ayında Erzurum’un meşhur dökme tel kadayıfının imalatını yaparak Sivaslıların beğenisine sundu. Ramazan ayında farklı bir tatlı lezzetini Sivaslılara tattırmak için imalatına başlayan tel kadayıfı için ustayı da Erzurum’dan getiren imalatçı Selahattin Yabalı, lavaş ile birlikte sütlü dökme tel kadayıfının imalatını yapıyor.

 

Ramazan ayında Erzurum’un meşhur sütlü dökme tel kadayıfının imalatını Ramazan ayı nedeniyle Sivas’ta yapmaya başladıklarını ifade eden Yabalı; “Yıllardır Erzurum lavaşı üzerine faaliyet gösteriyoruz. Erzurum’un dolma tel kadayıfı meşhur olduğu için bizde bu lezzeti Sivas’ta yapmaya başladık. Gerekli fırın ve ekipmanları hazırladıktan sonra Erzurum’dan bu sektörde yıllardır çalışan İsmet Balta isimli ustamızı da getirdik. Ustamızın bilgi ve tecrübeleriyle dökme tel kadayıfımızın imalatını yapıyoruz. Kadayıfın özelliği dolma ve künefe olmasıdır. Bu lezzeti Sivas’ta yaşayanların ve hizmetine sunmaktan mutluyum” dedi.

 

40 yıldır Erzurum’da tel kadayıfı imalatında usta olarak çalıştığını ve Ramazan ayında Selahattin Yabalıdan gelen talep üzerine Sivas’a geldiğini ifade eden kadayıf ustası İsmet Balta, mesleğini çok sevdiğini, Erzurum’un meşhur kadayıf dolmasını Sivas’ta imal ettiğini belirtti. Tel kadayıfımın lezzetinin güzel olduğunu ve içine ceviz konduktan sonra sarılarak , üzerine yumurta sürüldükten sonra yağda kızartıldığını vurgulayan Balta, şerbetini döktükten sonra sofralara konulduğunu kaydetti.

 

 

 

sivas erzurum kadayıfı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek