İftar sofrasına büyük ilgi 
Reklamı Geç
Advert
Advert

İftar sofrasına büyük ilgi

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği tarafından Buruciye Medresesi yanını kurulan iftar sofrası vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Başkan Sami Aydın iftar sofrasında günde en az 2 bin kişiye iftar verileceğini belirterek tüm vatandaşları davet etti.

İftar sofrasına büyük ilgi
İftar sofrasına büyük ilgi Sivas Memleket
Bu içerik 232 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliği ile her yıl organize edilen İftar Sofrası, Ramazan süresince Buruciye Medresesi yanında açılacak. Belediye Başkanı Sami Aydın, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’da, dayanışmayı sağlamak, birlik ve beraberliği artırmak amacıyla planlanan İftar Sofrasına isteyen her vatandaşın katılabileceğini söyleyerek vatandaşları davet etti.

Aydın, ‘’Ramazan boyu günlük, minimum 2 bin kişiye iftar vereceğiz. Bu iftar sadece iftar çadırı ile sınırlı kalmayıp, Hayat Ağacı Derneğinin ulaştırdığı iftar yemekleri de bulunmakta’’ dedi.

Geçmiş yıllara oranla daha geniş yapılan iftar çadırına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. İftarlarda adeta dolup taşan iftar çadırlarına bu yıl şemsiye çadırlarla takviye yapılırken yapılan açıklamada, ‘’kapalı havalara rağmen iftar sofraları çok yoğun oluyor. Bir adet büyük kapalı çadırın yanı sıra şemsiye şeklindeki ilave çadırlarda kurduk. Önceki yılların aksine, İftar Sofrasına gelen vatandaşlar yemeğini kendisi almıyor, boş masalara oturuyor iftar menüsü masalara görevliler tarafında servis ediliyor. İftar soframıza ilgi bizleri memnun ediyor’’ denildi. 

SİVAS İFTAR SOFRASI YOĞUN İLGİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”