Ramazan'da dini kitap satışları arttı 

Ramazan'da dini kitap satışları arttı

Ramazan ayının girmesinin ardından Sivas’ta dini kitap satışlarında artış yaşandı. Vatandaşlar ramazan ayında, Kur’an-ı Kerim, meali, Yasin-i Şerif, cüz ve ilmihal gibi kitaplara daha fazla ilgi gösteriyor.

Ramazan'da dini kitap satışları arttı
Ramazan'da dini kitap satışları arttı Sivas Memleket
Bu içerik 214 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas’ta Ramazan ayı dolayısıyla, dini kitap satışlarının önceki aylara göre daha da arttığı belirtildi.

Kur’an ayı olarak da bilinen bu ayda yediden yetmişe herkes Kur’an-ı Kerim ve dini bilgilerle daha fazla ilgileniyor. Tutulan oruç, kılınan teravih namazları, yapılan hatimler ve mukabeleler ile manevi bir atmosferin yaşandığı Ramazan ayında, Kur’an-ı Kerim, meali, Yasin-i Şerif, cüz ve ilmihal gibi kitapların satışı ise artıyor.Dini kitapların yanı sıra eğitim yılının da sonuna yaklaşıldı. Ebeveynler çocuklarına tatilde okuyabilecekleri kitapları da almayı ihmal etmiyor.

Ramazan ayının insanlarda manevi duyguları artırdığını ifade eden kitap satıcıları, Genelde bu aylarda dini kitaplara olan ilginin arttığını, insanların günler öncesinden Ramazan ayına hazırlık yaptığını ifade etti.

İnsanların Ramazan ayında dini duygularını daha fazla ön plana çıkardığını belirten dini kitap satan kitapçılar: “Bu mübarek ayda tabii ki Kur’an-ı Kerim, Yasin-i Şerif, dua kitapları, cüzler, ağırlıklı olarak satın alınıyor. Dini konular ve kitaplar biraz daha fazla satıyor bu aylarda. Biz de bu konuda gerekli yardımlarımızı yapıyoruz. Diğer günlere nazaran insanlar bu ayda bir gayretin içerisine giriyor” ifadelerini kullandı.

SİVAS RAMAZAN DİNİ KİTAP SATIŞI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek