Kaldırımlar engel olmasın 
Reklamı Geç
Advert

Kaldırımlar engel olmasın

Paşabahçe yolu üzerinde bulunan ve vatandaşların yürüyüş ya da koşu yaptığı kaldırımlarsağlıklı yaşamın önünü açmıyor aksine sağlıklı yaşama engel oluyor.Kaldırımlarda yürünmediği belirten vatandaşlar, ‘’Spor için burayı tercih ediyoruz ama kaldırımlarda yürümek dahi çok zor’’ dediler.

Kaldırımlar engel olmasın
Kaldırımlar engel olmasın Sivas Memleket
Bu içerik 869 kez okundu.

Ahmet ÇINAR

Paşabahçe yolu üzerinde bulunan ve vatandaşların yürüyüş ya da koşu yaptığı kaldırımların durumu sağlıklı yaşamın önünü açmıyor aksine sağlıklı yaşama engel oluyor

Paşabahçe yolu üzerinde vatandaşların yaz aylarında yürüyüş ya da koşu yaparak sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak, piknik alanına temiz hava alarak yürüyerek gitmek isteyen vatandaşların araçlardan korunmaları, araçların ise tarlalara uçmasına engel olunması için yapılan kaldırımlar yukarda kalan logar kapakları sayesinde tehlike saçıyor.

Kaldırım boyunca sıralanan logar kapaklarının yüksekliğinin yanı sıra atlı spor kulübü kesiminde yer alan ve kaza sonucu kırılan barıyerlerin de uzun zamandır onarılmadığı dikkatlerden kaçmıyor. Paşabahçe güzergahınageçen sene yapılan kaldırımların akıbeti vatandaşların şikâyetlerine neden oluyor.

 Kaldırımda bulunan rögarların yürümeyi neredeyse imkansız hale getirdiğini söyleyen vatandaşlar, ‘’Paşabahçe yolu geçen yıl yapıldı. Buraya yürüyüş yapmaya, koşu yapmaya geliyoruz ancak rögarlar nedeni ile kaldırımda yürümek neredeyse imkansız oluyor.Spor yaparak sağlıklı bir hayat yaşayalım derken kaldırımlardaki düzensizlik ve tehlike saçan logar kapakları yüzünden engelli biri haline gelmek istemiyoruz. İşi yapan nasıl yapmış teslim alan nasıl almış bilmiyoruz ama bu kaldırımların biran önce düzenlenmesi gerekir.’’ diyorlar.

Ayrıca Atlı spor kulübü kesiminde bulunan ve altı ay önce meydana gelen kazada kırılan Korumalıkların hala onarılmadığını da dile getiren vatandaşlar yaşanabilecek bir kaza anındabu barıyerlerin can kurtaracağını belirterek yetkililerin konuya duyarlı davranmalarını ve Paşabahçe yolunda yaşanan bu olumsuzlukları gidermeleri bekleniyor.

SİVAS Kaldırımlar engel olmasın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”