Sivaslı esnafın yaptığı örnek proje takdir topluyor 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Sivaslı esnafın yaptığı örnek proje takdir topluyor

Şeyh Şamil mahallesinde esnaflık yapan Serdar Öğer örnek bir projeye imza attı. Öğer, sokak hayvanları için meşrubat şişelerini topluyor hurda olarak satıyor ve elde ettiği kazançla sokakta yaşayan kediler için mama alıyor.

Sivaslı esnafın yaptığı örnek proje takdir topluyor
Sivaslı esnafın yaptığı örnek proje takdir topluyor Sivas Memleket
Bu içerik 973 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Şeyh Şamil mahallesinde esnaflık yapan  Serdar Öğer örnek bir projeye imza attı. Öğer, sokak hayvanları için meşrubat şişelerini topluyor  hurda olarak satıyor ve elde ettiği kazançla sokakta yaşayan kediler için mama alıyor. Öğer üzerinde ‘ Boş kutuyu buraya atarak sokak hayvanlarına destek olun’ yazılı büyük bir kutuyu iş yerinin yakınına koyarak mahallede ki çocukların da ilgisini çekebilecek bir proje geliştirdi.

15 kilo boş kutuya bir poşet mama alan Öğer, “Şeyh Şamil mahallesinde esnafım ve Sivas hayvan yerel hayvan koruma görevlisiyim yapma sebebim sokakta yaşayan canlıların daha iyi bir yaşam sürmeleri imkanımız gücümüz el verdikçe onlara daha iyi yaşam alanları sağlamak ve insanlara çocuklara doğayı hayvanlara olan sevgiyi daha iyi aşılamak çevremde çok çocuk var ve yüzde 70'i korkuyor hayvanlardan özellikle kedilerden bu korkularını bu şekilde yardımlarla bu tarz projeler hazırlayarak o korkularını sevgiye çevirmek amacım ve bu şekilde hem iki türlü faydası olacak projemizin hem sokakta yaşayan dostlarımızın karınları doyacak hem çevremiz temizlenmiş olacak bir nebze” dedi.

15 tane kutu getiren çocuklara cips veya dondurma hediye eden Öğer bu şekilde çocukları projeye dahil olmaya teşvik ediyor.

Geliştirdiği projede ki amacının hem çevreyi kirleten kutuların toplanması ortadan kaldırılması hem toplanan kutuların satılarak kedlere mama alınması hem de bu vasıta ile çocuklara hayvan sevgisi aşılandığını dile getiren Öğer, “ Mahallemizde kedileri pek sevmiyorlar, ve mahallemizde ki çocukların çoğu kedilerden korkuyor, bu projeye destek olarak korkusunu yenmiş bir çok çocuğumuz var” şeklinde konuştu.

Daha önce de buna benzer kumbara projesi ile bir çok kedinin karnını doyuran esnaf Öğer bu projeyede mahallelinin tepkisinin güzel olduğunu belirtti

 

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor