30 Öğrenci Sivas’ı Gezdi 

30 Öğrenci Sivas’ı Gezdi

Afganistan, Çat, Burundi, Burkina Faso, Azerbaycan, Etiyopya, Somali, Tanzanya, Kenya, Uganda, Gana, Gini, Nijerya, Nijer, Sierra Leone, Fildişi, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Arnavutluk ülkelerinden 30 öğrenci Sivas’ı gezdi.

30 Öğrenci Sivas’ı Gezdi
30 Öğrenci Sivas’ı Gezdi Sivas Memleket
Bu içerik 231 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV)Kayseri’de eğitim gören Afganistan, Çat, Burundi, Burkina Faso, Azerbaycan, Etiyopya, Somali, Tanzanya, Kenya,  Uganda,  Gana, Gini, Nijerya, Nijer, Sierra Leone, Fildişi, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Arnavutluk ülkelerinden 30 öğrenci Sivas’ı gezdi.

TDV Kayseri Eğitim Koordinatörü Nevzat Yıldırım’ın eşliğinde Sivas’ı gezen grup İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan’ı da TDV Kayseri Eğitim Koordinatörü Nevzat Yıldırım’ın eşliğinde ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Balkan: “Yaşadığımız dünyada ve yaşadığımız zaman diliminde bu krizlerden kurtulmanın en etkili yolunun bilgi ve zihin dünyamızın Allah’ın emirleri doğrultusunda inşa olmasıdır” dedi.

İslam coğrafyasının ve medeniyetinin kriz döneminden geçtiğini belirten İl Müftüsü Balkan, “Diyanet İşleri Başkanlığımız koordinesinde, Türkiye Diyanet Vakfımızın organizesinde almış olduğunuz dini yüksek öğrenimle ülkenize döndüğünüzde manevi hayatınızı canlı tutmayı başaracak, aile bireyleriniz başta olmak üzere vatandaşlarınıza rehberlik edecek ve geldiğiniz ülkede belki de din hizmetleri alanında istihdam edilmeniz sağlanacaktır.  Burada aldığınız eğitimle bir insanı değil, bir nesli kurtaracaksınız. Ülkenizde yetişen yeni nesillerin ihtiyaç duydukları din eğitimini, inşallah ileride sizler sağlayacaksınız. Onun için sizden hiçbir ücret istemeden sadece okuyup yetişmenizi, Kur’an-ın ifadesiyle ‘Hem dünya da iyilik, hem de ahirette iyilik” bulmanız için çalışan başta Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız olmak üzere buralara bağlı Müftülükler sizlerin insanlığa faydalı bir gençlik olmanız için gayret göstermektedir” İfadelerini kullandı.

SİVAS KÜLTÜR GEZİSİ DÜZENLEDİK

Eğitim Koordinatörü Nevzat Yıldırım ise, “Yedi kıtada insanlığın hizmetinde bir vakıf olmak vizyonu ile 1975 yılından itibaren hizmet veren Türkiye Diyanet Vakfı, 130 ülkede insani yardım ve eğitim faaliyeti vermektedir” dedi.

30 Öğrencinin Sivas’ı merak ettiğini o nedenle de Sivas Kültür Gezisi düzenlediklerini aktaran Yıldırım: “Asya, Afrika, Balkanlar başta olmak üzere birçok ülkeden gelen ve eğitimlerine Türkiye’de devam eden 22 farklı ülkeden gelip Kayseri’de Uluslararası İmam Hatip Lisesi’nde ve Erciyes Üniversitesinde İlahiyat okuyan 30 erkek öğrencimiz ile Sivas İl Müftülüğü ve Sivas TDV Şubesinin himayelerinde “Sivas Kültür Gezisi” düzenledik” dedi.

Ziyaretimiz kapsamında Sivas Uluslararası Şehit M.Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesindeki öğrencileri ile de buluşacaklarını aktaran Yıldırım sözlerini, “22 farklı ülkeden gelen öğrencileri Şehit M.Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesindeki öğrencilerimizle tanıştıracağız. İl Müftümüz başta olmak üzere, Sivas TDV şube yetkililerimize yakın ilgisinden dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde sonlandırdı.

Daha sonra TDV Sivas Şubesi yönetimi tarafından öğrencilere Sivas’ın tarihi yerleri gezdirilerek tarihi mekânlar hakkında bilgi verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR