Öğretmenevinin yeri belli oldu 
Reklamı Geç
Advert

Öğretmenevinin yeri belli oldu

Tartışmalar eşliğinde taşınma çalışmaları sürdürülen Öğretmenevinin yapılacağı alan belli oldu. Yeni Öğretmenevinin yıkımı gerçekleştirilecek olan Askeri Hastane arsasına yapılacağı öğrenildi.

Öğretmenevinin yeri belli oldu
Öğretmenevinin yeri belli oldu Sivas Memleket
Bu içerik 2593 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas öğretmenevinin tadilatı yapıldıktan sonra taşınma kararı alınması tartışmalara neden olurken yeni öğretmenevinin yapılacağı alanda belli oldu.

Öğretmen evi konusundaki tartışmaları CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız TBMM’ne taşımış, buraya yapılan masrafın havaya uçurulduğunu ifade ederek, ‘’Madem taşınacaktı neden tadilat yapıldı’’ diyerek tepkilerini dile getirmişti.

Bu tartışmalar sürerken,. öğretmenevinin yıkımı yapılacak olan Askeri Hastanenin arsasına yapılacağı edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor. İl Özel İdaresi tarafından yıkılacak olan eski askeri hastane yerine Kamu Hastaneler Birliği, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü’nün taşınacağı belirtilmişti. Hastane yıkım ihalesine çıkartılırken, belirtilen kurumların yanı sıra Öğretmenevinin de buraya taşınacağı öğrenildi.

sivas sivasöğretmenevi chp ali akyıldız tbmm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ziya Soybayraktar     2017-05-29 Önceki yoruma ilaveten Askeri hastane bölgesi bir sağlık kompleksi olarak değerlendirilmeli ve şehrimizin coğrafi jeopolitiği dikkate alınarak oraya ihtiyaç halinde derhal kurulabilecek bir sahra hastanesi için alt yapı hazırlanır ve hazır tutulur.
Ziya Soybayraktar     2017-05-29 Askeri Hastane yerine Öğretmenevinin yapılmasının planlanması şahsi kanaatime göre yanlış bir karardır.Oraya Halk Sağlığı il müdürlüğü binası,Kamu hastaneleri Birliği binası,Sağlık Müdürlüğü binası yapılması planlanıyorsa ki öyle bir plan var oraya Öğretmen evinin mante edilmesi yanıştır. Askeri hastane bölgesi komple bir Sağlık Kampüsü olarak değerlendirilmeli ve ileride sağlıkla ilgili oluşabilecek ihtiyaçlar için o alan rezerv alanı olarak değerlendirilmelidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor