Şehirdışına sevkler bitecek 
Reklamı Geç
Advert

Şehirdışına sevkler bitecek

Kadın-doğum branşı ile ilgili tüm acil, poliklinik, doğumhane ve yataklı servis, Yeni Numune Hastanesinde hizmete başladı. Amaçlarının Sivas’ı anne ve bebek ölüm olayının olmadığı bir şehir haline getirmek olduğunu söyleyen Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. Davut Vecdi Ersöz, Yenidoğanda şehir dışına sevklerin biteceğini söyledi.

Şehirdışına sevkler bitecek
Şehirdışına sevkler bitecek Sivas Memleket
Bu içerik 382 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Eski Devlet Hastanesinde devam eden Kadın-doğum branşı ile ilgili tüm acil, poliklinik, doğumhane ve yataklı servis hizmetleri Yeni Numune Hastanesine taşınarak hizmetine başladı.

Hastane Yöneticisi Op. Dr. Mahmut Aluç ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. Davut Vecdi Ersöz servisler hakkında bilgi vererek amaçlarının Sivas’ta anne-bebek ölümlerinin hiç yaşanmaması olduğunu ifade ettiler.

Ersöz yaptığı açıklamada, ‘’Biz insanlarımız daha iyi hizmet alsınlar diye mücadele ediyoruz. Anne ve bebek ölüm oranlarında Türkiye çapında en iyi ilk onda olan şehrimizi sağlık konusunda daha da geliştirerek bu oranı düşürüp anne ve bebek ölüm olayının olmadığı bir şehir haline getirmek için çabalıyoruz. Bütün gayretimiz bunun içindir. Yenidoğanda da şehir dışına sevklerimizin çoğunluğu 3. Basamak Yoğun Bakım olmamasından dolayıydı. Şimdi 5 yatak kapasiteli servisimizle bu sevklerin önüne geçeceğiz” dedi.

Hastane Yöneticisi Op. Dr. Mahmut Aluç ise yeni hizmetler hakkında bilgi vererek, “Yeni yapılan yoğunbakım ünitemizde 14 adet 1. Basamak, 10 adet 2. Basamak ve 5 adet, 3. Basamak yatak oluşturulmuştur. Kullanılacak olan tıbbi cihazların çok büyük bir kısmı yenilenmiş ve günümüz standartlarına getirilmiştir. Aynı şekilde doğumhanemiz daha büyük ve içerisinde banyo ve tuvaletleri olan tek kişilik odalarda hizmet verecek şekilde yeniden dizayn edilmiş ve teknolojik açıdan yenilenmiştir. Ameliyathane ve erişkin yoğun bakım hizmetleri sadece ana binada verileceğinden 3. Basamak erişkin yoğun bakım yatak sayısı 12 adet artırılacaktır. Birimlerimizin yer değiştirmesi sonrasında istasyon ek binamızda yaklaşık 24 üniteli fizik tedavisi ünitesi oluşturulacak ve bu ünitede hem yatan hem de ayaktan gelen hastalarımıza hizmet verilebilecektir. Ana binamızda bulunan fizik tedavisi ünitesi ise daha çok ciddi sorunları olan rehabilitasyon hastalarımız için kullanılacaktır.

Taşınma esnasında özveriyle ve çok büyük bir titizlikle çalışan tüm personellerimize minnettarız. Hastalarımıza ve hasta yakınlarımıza da bu süre içerisinde gösterdikleri anlayışlarından dolayı teşekkür ederiz. Bu taşınma esnasında özveriyle ve çok büyük bir titizlikle çalışan tüm personellerimize minnettarız. Hastalarımıza ve hasta yakınlarımıza da bu süre içerisinde gösterdikleri anlayışlarından dolayı teşekkür ederiz’’ dedi.

 

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”