Sivas projeyi Yazarlar ile kapattı 

Sivas projeyi Yazarlar ile kapattı

Sivas yazarlarıyla buluşuyor projesinin kapanış programı dün Buruciye Medresesinde düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirildi. Programda kitap okumanın faydaları dile getirildi.

Sivas projeyi  Yazarlar ile kapattı
Sivas projeyi  Yazarlar ile kapattı Sivas Memleket
Bu içerik 283 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sivas yazarlarıyla buluşuyor projesinin kapanış programı dün gerçekleştirildi. Buruciye Medrese’sinde düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Gençlik Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Hal Eğitim Merkezi Müdürü Tuncay Baral, Sivaslı yazarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Halk oyunları gösterisinin sunulduğu programda sembolik kitap okuma etkinliği yapıldı. Programa katılan yazarlardan  Müjgan Üçer; “ Sivas’ın sözü bitmez Sivas’ın kelamı ve kalemi mutlaka vardır, çevrenize şöyle bir baktığınız da Buruciye Medrese’si okunacak bir kitaptır, çifte minare okunacak bir kitaptır kale camimiz ha keza öyle onun için Sivas göl yerinden su eksik olmaz misali okuyanı yazanı inşallah daim olur sizlerde genç öğrenciler kitabı elinizden düşürmeyin, okumak deva anlamak şifadır” dedi.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy; “Sivas Yazarlarıyla buluşuyor projesini 2 sene önce başlattık. Yazarlarıyla kitapsız bir dünya olmayacağını okuma oranını artırmak için proje yaptık” şeklinde konuştu.

Kitap okumanın sınavlarda ki başarıyı arttırdığına dikkat çeken Altınsoy, “ Geçen seneye göre gözle görülür bir artış var geçen sene 20 öğrenimiz 120 sorudan 120 sini doğru yapmışken bu sene bu sayı 120 ye çıktı” dedi.

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek