Ulaş'ta "2017 Yılı Teknik Destek Projesi" kabul edildi 

Ulaş'ta "2017 Yılı Teknik Destek Projesi" kabul edildi

Ulaş Kaymakamlığı tarafından hazırlanan "2017 Yılı Teknik Destek Projesi " Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından kabul edildi.

Ulaş'ta
Ulaş'ta Sivas Memleket
Bu içerik 312 kez okundu.

Ulaş Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje kapsamında ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan yöneticiler için Kamu İhale Kanunu ve e-devlet modülüyle ilgili eğitim verileceğini söyledi. 

İhale işlemlerinden sorumlu olan kurum personeli 30 kişinin Kaymakamlık Konferans Salonu'nda 5 gün sürecek eğitime katılacağını belirten Yılmaz, "Günde 6 saat olmak üzere toplamda 30 saatlik bir eğitim öngörülüyor. Eğitimde ihale mevzuatıyla ilgili bilgiler verilecek." dedi. 

İlçede bulunan kurumların kaynaklarını etkin kullanabilmeleri ve böylelikle kurumsal kapasitelerini geliştirebilmelerine ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Yılmaz, "Genellikle göreve yeni başlayan veya kuruma başka yerlerden tayin olan personelin Kamu İhale Kanunu çerçevesinde görev alması söz konusu olmaktadır. Dolayısıyla bu eğitimi alan personel daha verimli olacak ve teknik beceri kapasitelerini geliştirecekler." diye konuştu. 

Kamu ihale mevzuatı ve ekip uygulamaları konularında özel eğitimli personel yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Kaymakam Yılmaz, kamu dairelerine ait bütçelerin azami derecede etkin kullanımının sağlanmasını hedeflediklerini dile getirdi. 

ulaş kaymakamı sami yılmaz e-devlet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ı gören üniversite istedi
Sivas’ı gören üniversite istedi
Kışın üşümeyecekler
Kışın üşümeyecekler