Sağlıkçılar Ant içerek mezun oldu 

Sağlıkçılar Ant içerek mezun oldu

Sivas Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2016-2017 yılı mezunlarını verdi. Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet töreninde bir dizi gösteri düzenlendi ve genç sağlıkçılar Ant içerek mezun oldular.

Sağlıkçılar Ant içerek mezun oldu
Sağlıkçılar Ant içerek mezun oldu Sivas Memleket
Bu içerik 456 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılı 45’inci dönem hemşirelik, acil sağlık hizmetleri ve radyoloji teknisyenliği bölümü öğrencilerinin mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan törene Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Salim Kılıç’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Tören, öğrenciler tarafından hazırlanan ve büyük beğeni toplayan halk oyunları gösterisi ve tiyatro ile başladı. Törende konuşan Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Savaş Korkmaz öğrencilere lise sonrası eğitimlerinde ve hayatlarında başarılar dileyerek, “Her biriniz bu ülke için bir millet, bu millet için bir değersiniz. Değerinize değer katabilmeniz için bu ülkede yaşayan ve sizlerden yardım bekleyen insanların dilini, dinini, milletini, rengini ve mezhebini dikkate almadan hizmet etmeniz bu ülkeye olan en büyük vefa borcunuzdur. Türkiye Cumhuriyeti devletine ve aziz Türk milletine vefa borcunu ödeme zamanınız gelmiştir. Asli vazifenizin yanı sıra size uzanan şefkat, merhamet ve yardım ellerini asla geri çevirmeyiniz. Yüreğinizden şefkat ve merhamet duygularını eksik etmeyiniz. Unutmayınız ki size bu kadar emek veren insanların hakları sizin bu insanlara vereceğiniz kaliteli hizmetle helale ulaşacaktır” dedi.

Korkmaz’ın konuşmasının ardından Vali Sezgin Üçüncü tarafından 45’inci dönem okul birincisi Ebru Pek’e diploması verildi. Yaş kütüğüne plaket çakan Pek, öğrenciler adına kısa bir konuşma gerçekleştirerek öğretmenlerine teşekkür etti. Dereceye giren diğer öğrencilere ise ödülleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç tarafından takdim edildi. Bayrak ve flama teslim töreninin ardından mezun öğrencilere diplomaları verildi. Meslek andının okunması ile tören sona erdi.

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”