Destek için mülkiyet sorunu çözülmeli 

Destek için mülkiyet sorunu çözülmeli

Sivas Valisi Davut Gül, Sivas’ın 2016 yılında 150 milyon civarında destek aldığını, Sivas’ın desteklemelerden daha fazla pay alabilmesi için tapu sorunlarının çözülmesi gerektiğini söyledi.

Destek için mülkiyet sorunu çözülmeli
Destek için mülkiyet sorunu çözülmeli Sivas Memleket
Bu içerik 351 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Valisi Davut Gül, 2016 yılı içerisinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Sivas’a verdiği destek 150 milyon civarında olduğunu söyledi.

Hükümetin Tarımla uğraşan çiftçilere mazot, gübre, tohum ve ekipman alımı gibi alanlarda destek verdiğini hatırlatan Vali Gül: “Sivas 2016 yılında yaklaşık 150 milyon civarında destek aldı. Tapu sorunları çözüldüğünde aldığımız desteğin iki katını daha alabiliriz. Mülkiyet sorununu çözmemiz lazım. Sivas’taki arazilerimizde mirasla bölünenlerde tapu sorunu var. Pay sahipleri kendi aralarında anlaşamadıkları için desteklemelerden yararlanamıyor. Bizim arazilerimizin 3’te 2’si devletin vermiş olduğu desteklerden yararlanamıyor” dedi.

Ekilebilir alanların artırılması noktasında barajlar ve göller yapıldığını da hatırlatan Vali Gül: “Araziler sulanabilir tarıma açılıyor. Devlet Su İşleri tarım arazilerinin daha etkin kullanılması adına barajlar yapıyor. Hemen hemen bütün ilçelerimizde yapılan göletler ve barajlar var. Yapılacak olan baraj ve göletler de var. Yine İl Gıda Tarım İl Müdürlüğü ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) aracılığıyla yeni ahırların yapılmasına yönelik çiftçilere tesis anlamında verilen destekler var. Mazot, gübre, tohum, makine alımı destekleri var. 2016 yılı içerisinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Sivas’a verdiği destek 150 milyon civarında. Sivas desteklemelerden alabileceğinin azamisini alıyor. Daha fazla destek alınması için bizlerde siyasetçilerde elinden gelenin fazlasını yapıyor. Sivas’taki arazilerimizde mirasla bölünenlerde tapu sorunu var. Pay sahipleri kendi aralarında anlaşamadıkları için desteklemelerden yararlanamıyor. Bizim arazilerimizin 3’te 2’si devletin vermiş olduğu desteklerden yararlanamıyor. Bu sorunu aşmamız lazım. Tapu sorunları çözüldüğünde aldığımız desteğin iki katını daha alabiliriz. Mülkiyet sorununu çözmemiz lazım” açıklamasında bulundu. 

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”