Engellilere hostesler eşlik edecek 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Engellilere hostesler eşlik edecek

Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Dr. Murat Yüksel, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne tedavi olmak için gelen görme, işitme ve bedensel engellilere hostes hizmeti verildiğini, bu hizmetin yanı sıra imkânı olmayan engelli hastaları da kurum aracı ile evlerine kadar eşlik edildiğini söyledi.

Engellilere hostesler eşlik edecek
Engellilere hostesler eşlik edecek Sivas Memleket
Bu içerik 273 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Dr. Murat Yüksel, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde engellilere, mahkûmlara, şehit aileleri ve 65 yaş üstü insanlara yönelik ayrı ayrı poliklinikler olduğunu diş sağlığı hizmetinin sorunsuz bir şekilde yürütüldüğünü söyledi.

Aynı zamanda yetiştirme yurtları ve cezaevlerin de de ağız ve diş sağlığı taramaları yaptıklarını kaydeden Yüksel: “Engellilere yönelik polikliniğimizde hastalarımıza hostes hizmeti veriyoruz. Sivas’ta ulaşımda engelleri ortadan kaldırdık sloganıyla yola çıkıp tek sertifika alan biziz. Engelleri kaldırdık dedik engelliler için tüm çalışmaları yapıp sertifikamızı aldık” dedi.

Engellilerin karşılaşacağı tüm sorunları ortadan kaldırdıklarını vurgulayan Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Yüksel: “Görme ve işitme engellilerimize yönelik polikliniğimiz var. Hastaneye ilk girişten itibaren hastayı karşılayacak personelimiz var. Personellerimiz hastayı alıp hekime teslim ediyor. Tedavisi tamamlanan hasta tekrar hosteslik hizmeti veren personele teslim ediliyor. Eğer engelli kardeşimizin aracı yoksa gerekirse kurumumuzun aracı ile refakatçısı ile birlikte evlerine gönderiyoruz. İşaret dilini kullanan hastalara yönelik çalışmalarımız da var. Konuşma engelli, duyma engelli tüm hastalara ilişkin ayrı bir polikliniğimiz de var. Konuşma engelli hastalarla işaret dilini bilen 6 personelle hizmet veriyoruz. Her yıl engelli dernekleri ile irtibata geçerek Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde taramalar yapıyoruz. Bu noktada Sivas’ta ilk sertifika alan kurumumuz. Şehit Ailelerine yönelik ayrı bir polikliniğimiz ve tarama çalışmalarımız var. Huzurevi’nde her yıl yine taramalar yapılıyor. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde 65 yaş üstü hastaları hemen tedavi ediyoruz. Yaşlı insanlara yönelik özel tasarlanan poliklinikte diş sağlığı hizmeti veriyoruz. Kapalı ve açık cezaevinde mahkûmlara yönelik polikliniklerimiz mevcut. Ana okulu 1, ve 2, sınıflarda taramalar yapıyoruz. Dişlerinde çürük olan veya tedavi görmesi gereken minik dostlarımızı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimize davet ederek tedavilerini gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda koruyucu hekimlik yapıyoruz. Flor vernik uygulamasını ebeveynlerin izni ile yapıyoruz. Planlamayı Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ve Ağız ve Diş Sağlığı ile birlikte yürütüyoruz. Dişlerimizi korumamız gerektiği bilincini küçük yaştaki çocuklarımıza aşılarsak gelecekteki problemlerin önüne geçmiş oluruz” şeklinde konuştu. 

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”