2 bin 500 liraya yeniden görecek 

2 bin 500 liraya yeniden görecek

2011 yılına kadar sağlıklı bir birey olan Emrah Kılıç, göz tansiyonu nedeni ile sol gözünü kaybetti. 2013 yılında ise diğer gözünden rahatsızlanan ve yüzde 5 gören 3 çocuk babası Kılıç, sağ gözünün yeniden görebilmesi için 2 bin 500 lira arıyor.

2 bin 500 liraya yeniden görecek
2 bin 500 liraya yeniden görecek Sivas Memleket
Bu içerik 257 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas'ta, 2011 yılına kadar iş makinası operatörlüğü yapan 31 yaşındaki Emrah Kılıç, göz tansiyonu nedeni ile sol gözünü kaybetti. Üç çocuk babası olan Kılıç bir gözünü kaybettikten sonra çalışamaz hale geldi. Malulen emekli olmak zorunda kalan Emrah Kılıç 2013 yılında, bu kez aniden sağ gözünde oluşan rahatsızlık nedeni ile dünyası karardı. Yapılan kontroller sonrasında sağ gözünden kornea ameliyatı gerektiği belirtilen Kılıç, Kayseri’de kornea nakli ameliyatı geçirdi. Ameliyattan sonra iki yıl sağ gözüyle idare eden Kılıç, bu süreden sonra tekrar görme kaybı yaşamaya başladı. Şimdi tek gözü ile yüzde 5 civarında gören Kılıç’a, ameliyat olmadığı taktirde görme yitişini tamamen kaybedeceği söylendi. Yeni bir kornea nakli için maddi imkânlarının olmadığı belirten Emrah Kılıç, ‘’Ankara Hacettepe Hastanesi’nde ameliyat olmam gerekiyor. 2011 yılında 7 bin 500 lira vererek ameliyat oldum. O parayı da çevremizdeki insanlar toparladı. Şimdi yeniden ameliyat olmam gerektiği söylendi. Ben para verecek durumda olmadığım için çok araştırma yaptım. Son olarak Hacettepe’de bir bayan profesör 2 bin 500 liraya ameliyatı yapacağını söyledi. Ancak ben onu da verecek durumda değilim. Evimiz kira, ekmeğimizi dahi belediye sosyal yardımlaşmadan temin ediyoruz. Ben bunu karşılayacak durumda değilim’’ dedi.

Güner Yeşim ise eşinin tekrar görmesi için destek beklediklerini söyleyerek, ‘’Geçim sıkıntısı ile yaşamaya çalışıyoruz. Ameliyat parasını denkleştirmemiz olanaksız. Ne yapacağımızı bilmiyoruz’’ dedi.

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”