Gündüz kesemediler gece kestiler 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Gündüz kesemediler gece kestiler

Celal Bayar Caddesinde kaldırım kenarlarında bulunan ağaçlar gündüz vatandaşın tepki göstermesi üzerine gece yarısı kesilerek ortadan kaldırıldı. Gün ışıdığında ağaçların yerinde olmadığını gören vatandaşlar ise şaşkına döndü.

Gündüz kesemediler gece kestiler
Gündüz kesemediler gece kestiler Sivas Memleket
Bu içerik 567 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

 

Celal Bayar Caddesinde kaldırım kenarlarında bulunan ağaçlar vatandaşın tepkisine maruz kalınmaması için gece saatlerinde kesilerek ortadan kaldırıldı. Sabah ağaçları yerinde göremeyen vatandaşlar hem şaşırdı hemde kızdılar.

Sivas Belediyesi’nin Celal Bayar Caddesinde kaldırım çalışması yapacağını belirterek çalışmaları kapsamında kaldırımda bulunan ağaçları kesmek istediğini belirten  çevre sakinleri Ağaçları kesme işlemi başladığında çevre sakinleri olarak ağaçların kesimine müdahale ettiklerini ve kesime engel olduklarını dile getirdiler.

Tepkisi ile karşılaşan Belediye ekiplerinin ise önceki gün gece saatlerinde caddeye gelerek onlarca ağacı hızar ile kesip kepçe yardımı ile kamyonlara konularak götürülme görüntüleri ise bazı çevre sakinleri tarafından görüntülendi.

Birkaç saat içerisinde ağaçlardan geriye kökleri kalırken, gün ışığında ağaçların kesildiği gören vatandaşlar ise tepki gösterdi. Vatandaşlar, ‘’Yaşlı ağaçların, hasta ağaçların kesildiği söylendi. Bizler tepki gösterdik. Ama ama öyle bir ayrım yapılmamış gece tüm ağaçlar kesilmiş. Celal Bayar caddesinin başından, Alibaba’ya kadar olan tüm ağaçlar yaşlı ve çürük değildi. Şimdi Yenisini dikeceğiz diyorlar ama  dikileceğini de zannetmiyoruz. Yeni yapılan bölgeleri görüyoruz. Tamamen betondan bir çevre oluşturuluyor’’ dediler.

Belediye’nin konu ile ilgili açıklamada bulunarak kamuoyunu bilgilendirmesi 

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”