Yeni müfredat tamamlandı 

Yeni müfredat tamamlandı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öncülüğünde hazırlanan ve ülkenin eğitiminde reform niteliği taşıyan yeni müfredatın tamamlandığı belirtildi. Titizlikle hazırlanan yeni müfredat başta ders içeriklerinin sadeleştirilmesi olmak üzere pek çok yeniliği içinde barındırıyor.

Yeni müfredat tamamlandı
Yeni müfredat tamamlandı Sivas Memleket
Bu içerik 420 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın,  eğitime reform talimatları sonrası harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı uzun süren çalışmalar sonrası yeni müfredatı hazırladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’yeni sisteminin çocuklara özgüven kazandıracak şekilde, kadim değerleri merkeze alan bir anlayışla, ilim, irfan, hikmet esasları üzerine yeniden inşa edilmesi şarttır. İçimizde bulunduğumuz dönem, bu tür radikal adımları atabileceğimiz bir dönemdir. Türkiye böyle bir sistemi inşa edecek imkâna, kaynağa sahiptir” açıklaması yapmıştı. Bu anlayış doğrultusunda, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öncülüğünde sürdürülen çalışmalar neticesinde yeni müfredat hazır hale getirildi.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında hayata geçecek olan müfredat, başta ders içeriklerinin sadeleştirilmesi olmak üzere pek çok yeniliği içinde barındırıyor. Eğitim camiası eski müfredatın hantal, basmakalıp, ezberci mantığı yerine, modern dünya işleyişi ve gelenek harmanlanarak çok güzel bir sonucun ortaya konulduğu görüşünde birleşirken, ‘’Finlandiya, İspanya gibi eğitimde değişik metod ve teknik kullanarak PISA´da önemli bir sonuç elde edilen ülkelerin eğitim içeriklerinin de incelenerek bizim değerlerimizle harmanlanan bir sistem’’ değerlendirmesi yapıldı.

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”