Projenin önünde engel kalmadı 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Projenin önünde engel kalmadı

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Yenişehir Bölgesine yapılması planlanan Yeni Belediye Binası inşaatına bu yıl içerisinde başlayacaklarını belirterek: “Yeni Belediye hizmet binamızı, yükselen Sivas’ın şehirdeki simgesi olarak tasarlayacağız. Selçuklu motifleri mimarisi ile süslenecek olan yeni Belediye hizmet binası projesi önünde engel kalmadı” dedi.

Projenin önünde engel kalmadı
Projenin önünde engel kalmadı Sivas Memleket
Bu içerik 343 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Bu yıl inşaat çalışmalarına başlanacak olan Yeni Belediye Binası inşaatı hakkında bilgi verdi. Sivas Belediyesi hizmet binasının Yenişehir’de 250 dönümlük alanın ortasına yapılacağını belirten Başkan Aydın: “ Yeni Belediye hizmet binamızı, yükselen Sivas’ın şehirdeki simgesi olarak tasarlayacağız. Yenişehir Bölgesi’nden bu projeyi hayata geçireceğiz. Selçuklu motifleri mimarisi ile süslenecek olan yeni belediye hizmet binasında otopark, süs havuzları, çevresel düzenlemeler, dinlenme alanları gibi sosyal faktörler de göz önünde bulundurulacak” dedi.

Tüm belediye birimlerinin Sivaslılara daha rahat hizmet vereceği yeni bir bina yapacaklarını kaydeden Aydın: “Yenişehir bölgesinde 250 dönümlük şehir parkı yapacağız. Yani Aksu’nun devamını yapacağız. O Bölgedeki imar çalışmaları ve 18. Madde uygulamaları çok zaman aldı. Şimdi sonuçlandı. Projenin önünde bir engel kalmadı. Biz hem Aksu’nun devamını o bölgede inşa edeceğiz hem de belediye binasını 250-300 dönümlük şehir parkının ortasına Sivas Belediye binasını yerleştiriyoruz. O nedenle Aksu’nun devamı olan küçük görünümlü nehir görüntüsünde su figürü olacak. Bu suyu o bölgede farklı bir şekilde değerlendireceğiz. Şehir merkezindeki en büyük parkı şehre kazandıracağız. Aksu’nun devamını o bölgede tamamlamış olacağız aynı zamanda da Belediye hizmet binamızı o bölgeye inşa etmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

MEVCUT BELEDİYE BİNASI YIKILABİLİR

Yeni belediye binasının inşasının ardından eski belediye binasının yıkılabileceğini de aktaran Başkan Aydın: “Mevcut Belediye Binası yıkabilir ama aynalı çarşı o bölgede kaldığı sürece Belediye Binasını yıkmak zorunlu bir ihtiyaç gibi gözükmüyor. Mevcut bina şehir için nasıl değerlendirilebilir bu konuyu kamuoyu ile tartışacağız” dedi.

Eski Belediye Binası ile ilgili iki öngörüleri olduğunu aktaran Başkan Aydın: “Birinci öngörümüz o binayı kaldırıp meydana dahil etmek diğeri ise mevcut binayı bir butik otel gibi kullanmak ve dış cephesini de tarihi dokuya uygun hale getirmek. Belki o zaman farklı alternatiflerde söz konusu olabilir. Netice de Belediye binasının bulunduğu alan Sivas’ın bir değeri. Bunun kararını Sivas olarak vereceğiz. Ben Sivas Belediye Başkanı olarak düşüncemi önerilerimi kamuoyu ile paylaşacağım kamuoyunun bu konuda önerileri olacak Sivas için en doğru olanı kararlaştıracağız. Henüz yeni belediye binası yapılmadığı için herhangi karar vermek doğru olmaz” şeklinde konuştu.

 

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor