SGK yapılandırma konusunda uyardı 
Reklamı Geç
Advert
Advert

SGK yapılandırma konusunda uyardı

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Vekili Kadir Boztepe, 2016 yılında bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin çıkan kanundan yararlanarak borçlarını yapılandıran vatandaşların yeni çıkan yapılandırma yasasından yararlanamayacağını, borçluların yapılandırdıkları borçlarının ilk taksitini 31 Mayıs'a kadar ödemeleri gerektiğini söyledi.

SGK yapılandırma konusunda uyardı
SGK yapılandırma konusunda uyardı Sivas Memleket
Bu içerik 299 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Vekili Kadir Boztepe, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanundan yararlanan vatandaşların 31 Mayıs'a kadar kurumlarına olan borçlarını ödemeleri gerektiğini söyledi.  

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun'la ilgili bilgi veren Boztepe,“Kurumumuza borçlarını yapılandırmış vatandaşlarımıza ilk taksit ödemesi süresinin 2 Ocak 2017'de sonra ereceği duyurulmuş ancak daha sonra bu süre 31 Mayıs 2017'ye uzatılmıştı. Bu tarihin yaklaşması sebebiyle bu kanundan yararlanan vatandaşlarımızın 31 Mayıs'a kadar kurumumuza olan borçlarını ödemeleri gerekiyor” dedi.

Aksi takdirde yapılandırmalarının bozulacağını ve TBMM'de görüşülen yeni çıkacak yapılandırmaya müracaatta bulunamayacaklarının altını çizen Boztepe: “25 Kasım 2016 tarihine kadar 6736 sayılı yasamız kapsamında borçların yapılandırılmasına ilişkin başvuruları almıştık. Yapılandırılan borçların son ödeme tarihi 2 Ocak 2017 tarihiydi. Hükümetimiz 2016 yılının yaşanan olaylar nedeniyle 2016 yılının normal bir yıl olarak geçmediğinden ekonomide meydana gelen negatif durumu öngörerek yapılandırmanın ilk taksitini 31 Mayıs 2017 tarihine erteledi. Bu tarihin yaklaşması sebebiyle bu kanundan yararlanan vatandaşlarımızın 31 Mayıs'a kadar kurumumuza olan borçlarını ödemeleri gerekiyor. Aksi takdirde yapılandırmaları bozulacak. Borçluların 31 Mayıs 2017 tarihinde 6736 sayılı yasadan dolayı vadesi gelecek ve ödenmesi gereken prim borçlarını ödemeleri oldukça önem taşıyor. Meclis Genel Kurulunda kabul edilen tasarıyla 31 Mart 2017 tarihine kadar borçların yapılandırılması kabul edildi. Resmi gazetede henüz yayınlanmadığı için resmileşmedi. Yeni çıkacak olan yapılandırma yasasına Kasım ayında müracaat eden işverenler bu yapılandırmadan faydalanamayacaklar. Nasıl olsa yeni yapılandırma çıktı. 31 Mayıstaki taksiti ödemeyip borçlarımı yeniden yapılandırayım diye düşünmesinler. 2016 yılında borçlarını yapılandıranlara hak verilmedi” ifadelerini kullandı.

 

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”