Projeler yarıştı 

Projeler yarıştı

Cumhuriyet Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri 4 yılın sonunda hazırladıkları projeler Buruciye Medresesinde düzenlenen sergide yarıştı. Proje sahipleri ise birinci olmanın mücadelesini verdi.

Projeler yarıştı
Projeler yarıştı Sivas Memleket
Bu içerik 776 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Cumhuriyet Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri 4 yıllık öğrenimlerinin sonunda geliştirdikleri projeleri sergiledi. Buruciye Medresesi’nde gerçekleştirilen serginin açılışını Sivas Valisi Davut Gül gerçekleştirdi. Toplamda 45 tane projenin yer aldığı sergide ilk 3’e giren projeler jüri kararı ile seçildi. Proje sergisi ile ilgili bilgi veren Bilgisayar Mühendisliği Araştırma Görevlisi Doktor Emre Ünsal “sergilenen 45 tane proje var poster olarak, 70 civarında da katılımcı öğrenci var. Projemizin amacı Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 4. Sınıf öğrencilerimizin bir sene boyunca hazırlamış oldukları projelerin yılsonu sergisi olarak ifade edebiliriz.  Farklı alanlardan yazılım, gömülüm, donanı, internet teknolojileri dediğimiz farklı alanlarda birçok farklı proje sergileniyor, genelde poster sunum şeklinde gerçekleşiyor. Valilik, Belediye ve Dekanlığımızın destekleri ile hazırladık” dedi. Etkinliğin sonunda katılan öğrencilere katılım belgesi verildi.

Yarışmanın sonunda ise IoT ile akıllı sera sistemleri projesi ile Ersin Tütüncü birinci olurken, Web içerik yönetimli dijital akıllı pano sistemi projesi ile Akif Safa Yıldız -Halil Ibrahim Özdoğan ikinciliği, Quadro-copter projesi ile Burak Fadıl Yurtsever üçüncülüğü aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek