Şarkışla spor salonu Meclis gündeminde 
Reklamı Geç
Advert

Şarkışla spor salonu Meclis gündeminde

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ahmet Çetin, Şarkışla Şehit Tuncer Çeliker Yatılı Bölge Ortaokulunun ihtiyacı olan spor salonunun bu yıl yapılması istedi. Şarkışla’da sadece 1 adet spor salonu mevcut olduğunu da aktaran Çetin: “Söz konusu bölgeye bir spor salonu yapılması gerekli. Bu tesisin maliyeti 500-850 bin tl civarında. Spor salonunun 2017 yılı bütçesi ve yatırım programına alınmalı. Eğer bu yıl yapılmazsa konunun 2018 yılı yatırım programında değerlendirilmesi uygun olur” dedi.

Şarkışla spor salonu Meclis gündeminde
Şarkışla spor salonu Meclis gündeminde Sivas Memleket
Bu içerik 215 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ahmet Çetin, Şarkışla Şehit Tuncer Çeliker Yatılı Bölge Ortaokuluna spor salonu yapılması hakkında il genel meclisi üyelerine bilgi verdi.

Okul Müdürü ve ilçe milli eğitim müdürü ile beraber inceleme yaptıklarını belirten Çetin: “Şarkışla ilçesi 22 bin 600 nüfuslu olup ilkokul-ortaokul-lise öğrenci sayısı 7 bin 610, yüksekokul öğrenci sayısı ise bin 28 olmak üzere toplamda 8 bin 638 öğrenci öğrenim görmektedir” dedi

İlçede Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı 1 adet spor salonu mevcut olup ihtiyacı karşılamak için yeterli olmadığını belirten Çetin: “Şarkışla’ya spor salonu yapılması şart. Şarkışla ilçesi 22 bin 600 nüfuslu olup ilkokul, Ortaokul ve lisede öğrenim gören öğrenci sayısı 7 bin 610. Yüksekokul öğrencisi sayısı ise bin 28 kişi. Toplamda ilçede 8 bin 638 öğrenci öğrenim görmekte. Şehit Tuncer Çeliker Yatılı Bölge Ortaokulunda ilkokulda 242 öğrenci ve ortaokulda ise 320 öğrenci olmak üzere toplam 562 öğrencisi vardır. Okulumuz Şarkışla ilçesinin merkezi konumunda bulunan bir yerde olup çevresinde 50-100 metre mesafede Fen lisesi, Hürriyet İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu ve 330 sosyal konut bulunmakta. Okulun spor salonu yapılması için yeterli arsası mevcuttur. Sonuç olarak söz konusu bölgeye bir spor salonu yapılması gereklidir.  Ancak bu tesisin maliyeti 500-850 bin tl civarında olduğu ve İl Özel İdaresi 2017 yılı bütçesi ve yatırım programı yapılarak meclisimizce onaylandığı göz önüne alınarak yıl içinde ödenek temini halinde yapılabilmesi bunun mümkün olmaması durumunda ise 2018 yılı yatırım programında değerlendirilmesinin uygun olacağı kanaatiyle raporumuzun İl Özel İdaresi ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğüne gönderilmesine karar verilmiştir” ifadelerini kullandı.

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”