Kadın-Doğum, Numune hastane taşındı 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Kadın-Doğum, Numune hastane taşındı

Ek Bina olarak hizmete devam eden Eski Devlet Hastanesinde bulunan Kadın-Doğum servisi Yeni Numune Hastanesine taşındı. Bugünden itibaren istasyon ek binadaki kadın-doğum acil servisi ve doğumhaneye başvuran hastalar ambulanslarla ana binaya götürülecek. Çocuk acil servisi ise İstasyon ek binada devam ettiği belirtildi.

Kadın-Doğum, Numune hastane taşındı
Kadın-Doğum, Numune hastane taşındı Sivas Memleket
Bu içerik 445 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

 

Numune Hastanesi bünyesine alınan ve ek bina olarak hizmetini sürdüren Eski Devlet Hastanesinde bulunan Kadın-Doğum servisi ve acili Yeni Numune Hastanesine taşındı. Sağlık Bakanlığı tarafından daha önceden yapılan planlama gereği 19 Mayıs 2016 tarihinden itibaren istasyon ek binadaki yataklı servislerin sadece dahili branşlar için kullanılacağı belirtildi. Bu kapsamda İstasyon ek binada bulunan yenidoğan yoğun bakım ünitesi ve doğumhanenin günümüz şartlarında yetersiz kaldığı, yaklaşık bir milyon TL’lik yatırım yapılarak ana binada yeni bir yenidoğan yoğun bakım ünitesi ve doğumhane oluşturulduğu belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hastane Yöneticisi Op. Dr. Mahmut Aluç, “Bilindiği gibi Cumhuriyet Üniversitesi Hastanemizde yenidoğan uzmanı olmadığı için yenidoğan yoğun bakım hizmetlerinin çok büyük bir kısmı hastanemizde verilmektedir. Yeni yapılan yoğunbakım ünitemizde 14 adet 1. Basamak, 10 adet 2. Basamak ve 5 adet, 3. Basamak yatak oluşturulmuştur. Kullanılacak olan tıbbi cihazların çok büyük bir kısmı yenilenmiş ve günümüz standartlarına getirilmiştir.

Aynı şekilde doğumhanemiz daha büyük ve içerisinde banyo ve tuvaletleri olan tek kişilik odalarda hizmet verecek şekilde yeniden dizayn edilmiş ve teknolojik açıdan yenilenmiştir. Ameliyathane ve erişkin yoğun bakım hizmetleri sadece ana binada verileceğinden 3. Basamak erişkin yoğun bakım yatak sayısı 12 adet artırılacaktır. Birimlerimizin yer değiştirmesi sonrasında istasyon ek binamızda yaklaşık 24 üniteli fizik tedavisi ünitesi oluşturulacak ve bu ünitede hem yatan hem de ayaktan gelen hastalarımıza hizmet verilebilecektir. Ana binamızda bulunan fizik tedavisi ünitesi ise daha çok ciddi sorunları olan rehabilitasyon hastalarımız için kullanılacaktır.

Birimlerimizin taşınma işi gerçekleştirilmiş ve bugünden itibaren Kadın-doğum acil ve doğumhane hizmetleri sadece ana binamızda hizmet verilecektir. Bu saatten sonra istasyon ek binadaki kadın-doğum acil servisimize ve doğumhaneye başvuran hastaların transferi ambulanslarla ana binaya sağlanacaktır.

Çocuk acil ve çocuk poliklinik hizmetleri ise aynı şekilde istasyon ek binada verilmeye devam edecektir” dedi.

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”