Turizm elçileri faal çalışıyor
Advert

Turizm elçileri faal çalışıyor

Eğitimlerini tamamlayıp sertifikalarını alan gönüllü turizm elçileri birçok etkinliklerde rol alarak Sivas’ın tanıtımına yardımcı oluyor.

Turizm elçileri faal çalışıyor
Turizm elçileri faal çalışıyor Sivas Memleket

SÜMEYRA DENİZ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm müdürlüğünün Sivas’ın tanıtımı için hazırladığı ortak proje meyvelerini verdi.  İki Kurumun ortak gerçekleştirdiği “Turizm Elçileri” projesi kapsamında gönüllü turizm elçisi olmak isteyen 208 öğrenciye eğitimleri verilmiş, sınavları yapılmış ve sertifikaları verilmişti. Gönüllü elçiler gerek turizm haftasında olsun gerekse normal zamanlarda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne bağlı turizm bilgilendirme bürolarında görev alıyor.

Konu ile ilgili İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü “ Şu anda gönüllü olarak çalışmalarımıza katkı veriyorlar net olarak okulların tatil olması le birlikte, turizm bürosunda 2 şer kişinin kalmasını sağlayacağız. Bize bu şekilde katkı verecekler gelenlere yol tarif edecekler adres soranlara yardımcı olacaklar” dedi.

Tarihi eserleri gezmek isteyenlerin turist rehberlerinden hizmet alması gerektiğini vurgulayan Pürlü; “ Bir rehber sıkıntısı yok sadece şehirde ve acentalarda rehberden yararlanmama sıkıntısı var. Sivas’ta iki tane rehberimiz var kokartlı, insanlar para vermek istemiyorlar. Kanunen bu alanda bizim görevlimiz yok böyle bir memur kadromuz yok” şeklinde konuştu.

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncılar Belediyesi hurda araçlarını sattı
Akıncılar Belediyesi hurda araçlarını sattı
YOLSUZLUK İDDİASI
YOLSUZLUK İDDİASI