İlkokul öğrencilerine İlk Yardım Eğitimi 
Reklamı Geç
Advert

İlkokul öğrencilerine İlk Yardım Eğitimi

Cumhuriyet Üniversitesi Ebelik Bölümü tarafından, TOKİ Şehit Uzman Çavuş Bahattin Erturhan İlk ve Ortaokulu’nda öğrenim gören öğrencilere İlk Yardım konulu eğitim verildi. Öğrencilere okullarda sık görülebilen kazalarda ve yaralanmalarda alınması gereken önlemler anlatıldı.

İlkokul öğrencilerine İlk Yardım Eğitimi
İlkokul öğrencilerine İlk Yardım Eğitimi Sivas Memleket
Bu içerik 254 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü 2.  sınıf öğrencilerinden 68 kişilik gurup Şehit Uzman Çavuş Bahattin Erturhan Ortaokulu 5, 6, 7 ve 8’inci sınıflardan oluşan 12 şubeye ilk yardım eğitimi verdi. Toplam 220 öğrenciye verilen eğitimlerin konusu ise okullarda sık görülebilen kazalarda ve yaralanmalarda alınması gereken önlemler oldu.

Eğitim sonrası açıklamada bulunan Ebelik Bölümü Öğretim Görevlisi İlknur Bilgin, “Bölümümüzde verdiğimiz ilk yardım dersinin ardından ilk ve ortaokullarda oluşabilecek kazaları önlemeye yönelik çalışmalar yapmak istedik. Ebelik bölümü 2. Sınıf öğrencilerinden toplam 68 öğrenci ile katıldığımız bu eğitimlerde toplam 220 öğrenciye ilk yardım eğitimi verdik” dedi.

TOKİ Şehit Uzman Çavuş Bahattin Erturhan ilk ve Ortaokulu Müdürü Bilal Aydın ise, “Bu eğitimlerle, okulumuzda öğrencilerimizin başına gelebilecek herhangi bir kazada alınması gereken önlemleri öğrencilerimize anlatıldı. Çalışmayı gerçekleştiren İlknur Bilgin’e ve öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”