310 proje desteklenecek 
Reklamı Geç
Advert
Advert

310 proje desteklenecek

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, Sivas’ta Genç Çiftçi projesine 3 bin 875 başvurunun yapıldığını, 310 başvurunun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca destekleneceğini söyledi.

310 proje desteklenecek
310 proje desteklenecek Sivas Memleket
Bu içerik 219 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, 2017 Yılı Genç Çiftçi Projesi Başvuru Sürecinin tamamlandığını elektronik ortamda 3 bin 875 başvurunun yapıldığını söyledi.

Yaklaşık 20 günlük olan başvuru sürecinde yapılan başvuruların 310’nun Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca destekleneceğinin altını çizen Yıldız: “20 iş günü olan başvuru süresince elektronik ortamda toplam 3 bin 875 başvuru yapıldı ve İl/İlçe Müdürlüklerine 2 bin 774 dosya teslim edilmiştir. Yapılan başvuruların;  2 bin 745’i hayvansal üretim alanında, 24’ü bitkisel üretim alanında, 5’i tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği alanında yapıldı.” dedi.

Türkiye genelinde Genç Çiftçi Projesiyle en çok destek alan 2. ilin Sivas olduğunu kaydeden Yıldız: “Genç Çiftçi Projesi ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilimizde tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak ve kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi için uygulamaya konulan Kırsal Kalkınma Desteklerinden, Genç Çiftçilerin Desteklenmesi Projesi kapsamında, 2017 yılı başvuru süresi tamamlandı. Toplamda 3 bin 875 başvuru yapıldı. Başvuruların 310’u Bakanlığımız tarafından desteklenecek. Sivas tarım ve hayvancılıkta daha iyi konuma gelecek” ifadelerini kullandı.

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi