Numune’ye yeni Radyoterapi cihazı 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Numune’ye yeni Radyoterapi cihazı

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Davut Vecdi Ersöz, Sağlık Bakanlığının 2 buçuk milyon değerinde bir radyoterapi cihazını Sivas’a gönderdiğini cihazın kurulumunun tamamlandığını söyledi.

Numune’ye yeni Radyoterapi cihazı
Numune’ye yeni Radyoterapi cihazı Sivas Memleket
Bu içerik 218 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Davut Vecdi Ersöz,  Sağlık Bakanlığının 2 buçuk milyon değerinde bir radyoterapi cihazını Sivas’a gönderdiğini cihazın kurulumunun tamamlandığını söyledi.

Yeni cihazla tümörlü hastaları daha rahat tedavi edebileceklerini vurgulayan Ersöz: “Radyoterapiye başlayacağız. Tümörlü hastaları tedavi edeceğiz. Bu Sivas için büyük bir yatırım. Türkiye’ye radyo terapi cihazından 7 tane geldi 7 adet cihazın biri Sivas’ta. Sivas’ta radyoterapi (ışın tedavisi) merkezinin açılınca Sivas onkoloji merkezi olacak” dedi.

Sivas Numune Hastanesine son teknoloji MR (emar ) alımı için ihale yapıldığını da hatırlatan Ersöz: “Onkologumuz var. Onkoloji yapabilecek cerrahlarımız var. Radyoterapi verecek uzmanımız var. Tümörlü hastaları tedavi edeceğiz.  İl dışından Sivas’a gelen hastalar olacak. Refakatçı oteli yapmayı planlıyoruz. Yeni yapacağımız binalarla birlikte refakatçı otelini de yapmak istiyoruz. Yine eksikliğini hissettiğimiz ağır travma geçiren hastalara Fizik tedavi hizmeti vereceğiz. Felç geçirmiş hastalara yönelik A gurubu hizmetimizi Numune Hastanesinde arttıracağız. 2017 yatırım planında olan 250 yataklı yeni bir servis açılacak. Numune Hastanesinde Sağlık Bakanlığı yeni bir anju ünitesi kuracak. Şarkışla ilçesine tomografi cihazı alacağız. Gemerek’in yeni hastane projesinde sona geldik. Gemerek’e yeni bir hastane kazandıracağız. Yine Numune hastanesi kampüsü içerisine çok amaçlı geriatri dediğimiz yaklaşık 296 yataklı Türkiye’de ilk defa yaşlı hastalara hizmet vereceğiz. Merkezde Sivas Devlet Hastanesi’nin polikliniği semt polikliniği olarak devam edecek. Gerekirse diğer mahallelerde poliklinik açacağız. Bunu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi içinde düşünüyoruz. Mimar Sinan ve Emek mahallesinde poliklinik açmayı düşünüyoruz. Şuanda bina arıyoruz. Sorunu çözmeye çalışacağız. Semt polikliniklerimizle vatandaşa daha iyi hizmet verme gayreti içindeyiz. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde de 24 saat hizmet veriyoruz. Oranın ameliyathanesi yakında açılacak. İmplanta başlayacağız. Uzman diş hekimi kadrosunu artırmaya çalışıyoruz. Semt poliklinikleri sayesinde insanlara daha rahat ulaşacağız” ifadelerini kullandı. 

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”