Rektör Yıldız Hastaneyi anlattı 
Reklamı Geç
Advert

Rektör Yıldız Hastaneyi anlattı

Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesindeki çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Obezite cerrahisinde bölgemizde ikinciyiz. . Konaklama sıkıntısı olan hasta ve yakınlarımızı da refakatçi otelimizde misafir ediyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerin tüp bebek tedavilerinin yaptırılarak çocuk sahibi olmalarını sağlıyoruz” ifadelerini kullandı

Rektör Yıldız Hastaneyi anlattı
Rektör Yıldız Hastaneyi anlattı Sivas Memleket
Bu içerik 272 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

 

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesindeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yıldız Obezite cerrahisinde Bölgede ikinci konumda olduklarını dile getirdi.

 

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Hastanemizin hak ettiği yere gelebilmesi için çalışmalarımızı artırarak devam ettiriyoruz. Bu kapsamda doktorlarımızla, hocalarımızla da görüşerek vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda muayenelere gitmeleri hususlarında gayret gösteriyoruz” dedi.

Obezite cerrahisinde bölgede ikinci olduklarını vurgulayan Yıldız: “Şu an gerek ilimizden ve gerekse ilimiz dışından birçok hasta obezite cerrahisi için Üniversitemiz Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesini tercih ediyorlar. Konaklama sıkıntısı olan hasta ve yakınlarımızı da refakatçi otelimizde misafir ediyoruz.  Her hafta Tıp Fakültesi Dekanı, Başhekim ve ekibi bir bölümü ziyaret ederek çalışanlar, hastalar ve refakatçileri yerlerinde ziyaret ederek sorun ve şikâyetlerini dinliyor ve yerinde müdahalede bulunuyorlar. İhtiyaç sahibi ailelerin tüp bebek tedavilerinin yaptırılarak çocuk sahibi olmalarını sağlıyoruz. Hastanemize 440 adet refakatçi koltuğu temin edilerek refakatçıların istirahatlarını tam yapabilmelerine imkân tanınmıştır. Hastane çalışanlarımızın motivasyonlarını sağlayarak hasta ve yakınlarına daha iyi muamelede bulunabilmeleri için ayın personeli seçilerek her ay 5 taşeron firma çalışanı para ile ödüllendirilmekteler. Hem Araştırma ve Uygulama Hastanemizde ve hem de Diş Hekimliği Fakültemizde 15 Temmuz Şehitler Kliniği açtık. Bu kliniklerde şehitlerimizin yakınları ile gazi ve gazi yakınlarımız özel olarak muayene ve tedavi edilmekteler. Bu uygulama ülkemizde ilk defa bizde oldu. Hem Araştırma ve Uygulama Hastanemizde ve hem de Diş Hekimliği Fakültemizde gelen vatandaşlarımız karşılama personellerimizce karşılanarak yönlendirilmesi yapılarak yardımcı olunmakla birlikte yardıma ihtiyaç olanlar için tedavi süresince refakat edilmekte” ifadelerini kullandı.

 

SİVAS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”