Girişimde olumlu Sonuç mutlu etti 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Girişimde olumlu Sonuç mutlu etti

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Gazetemiz Memleket Sivas’ın ve kendisinin Meclisteki girişimleri sonucu Sivas’ın reform paketi içerisine alınmasından dolayı oldukça mutlu olduğunu, Sivas’ın ciddi anlamda teşviklerden pay alacağını söyledi.

Girişimde olumlu Sonuç mutlu etti
Girişimde olumlu Sonuç mutlu etti Sivas Memleket
Bu içerik 365 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Sivas’ın reform paketi içerisine dâhil edildiğini, Sivas’ın şehir dışına yapılacak olan sanayi siteleri ile ilgili çok ciddi bir teşvik alacağını söyledi.

Gazetemiz Memleket Sivas’ın İlk etapta 8 ili kapsayan reform paketinde Sivas’ın yer almadığını dile getirmesinin ardından Sivas’ın da bu iller arasında yer alması gerektiğini 17 Mayıs Çarşamba günü Meclis Genel Kurulunda gündeme getirdiğini vurgulayan Akyıldız: “Gündem dışı söz alarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye 8 ili kapsayan reform paketi içerisine Sivas’ın alınması gerektiğini dile getirdim. Sivas’a artık üvey evlat muamelesi yapılmaktan vazgeçilmesini istedim. Girişimler olumlu sonuç verdi Sivas’ta kapsam içerisine alındı.  ” dedi.

 

Sivas’ın reform paketine dahil edilmesi ile birlikte Sivas’ta yıllardır süren sanayi sitelerinin şehir dışına çıkarılacağı sorununun çözüleceğini aktaran Akyıldız: “Yerleşim alanları içerisinde bulunan sanayi sitelerinin ve sanayi işletmelerinin yerleşim alanı dışına taşınması için taşınma giderleri desteklenecek. Şehir dışına yapılacak olan sanayi siteleri ile ilgili çok ciddi bir teşvik var. Sivas Merkezde bulunan Sanayi Bölgemizin şehir dışına taşınacak olması ve teşvikten yararlanmamız oldukça sevindirici. Sivas’ın AK Parti döneminde yok sayıldığını hep üvey evlat gibi bakıldığını Sivas’a artık üvey evlat gibi bakılmaktan bıktığımızı söyleyerek Sivas’ın da 9. il olarak teşviklerden yararlanmasını Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı’na önermiştim. Sevinçli haberi de aldık. Gazetenizin ve Meclisteki konuşmalarımla yaptığımız girişimin dikkate alınarak Sivas’ın teşvik kapsamına alınmasından Sivas sevdalısı olarak mutlu oldum. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye Sivas halkı adına teşekkür ediyorum. Ayrıca konuyu gündeme taşıyan Memleket Sivas Gazetesini kutluyorum.

Bu kapsamda sanayi sitesi yapı kooperatiflerince, İl Özel İdaresi ve Belediyece yapılacak sanayi sitesinin idari ve sosyal tesis binaları, arsa bedelleri, mülkiyetin edinilmesi masrafları ile altyapı ve üstyapı yatırımlarının tamamına kadar olan kısmı mimarlık ve mühendislik hizmetleri dahil kredi ile desteklenecek” ifadelerini kullandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”