19 Mayıs, yürüyüş ve gösteriler ile kutlandı 

19 Mayıs, yürüyüş ve gösteriler ile kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Sivas’ta düzenlenen çelenk sunma ve yürüyüş ve sportif gösteriler ile kutlandı.

19 Mayıs, yürüyüş ve gösteriler ile kutlandı
19 Mayıs, yürüyüş ve gösteriler ile kutlandı Sivas Memleket
Bu içerik 250 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram etkinlikleri kapsamında yürüyüş düzenlendi. Düzenlenen yürüyüşe Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, okul müdürleri, öğretmenler, sporcular çok sayıda öğrenci ile askeri bando takımı katıldı.

Yürüyüşte 'Ne mutlu Türküm diyene', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez gibi sloganlar atılırken en ilgi çekicisi bir grubun tekbir getirerek yürümesi oldu.

Atatürk Anıtı önünde son bulan yürüyüş sonrası Atatürk anıtına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çelenk sunuldu. Saygı duruşunda ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gönüllü Gençlik Merkezi adına konuşma yapan Ramazan Doğan; “ Bugün Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin Anadolu’da elden ele gönülden gönüle dolaşmasının 98. Yıl dönümü.  Bizler Türk gençleri olarak devletimizi milletimizi ileriye götürebilmek için elimizden geleni yapıyoruz, Türk genci tarihin her döneminde içinde bulunduğu zor durumların üstesinden gelmeyi başarmıştır” dedi.

Programın sonunda Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde Wushu gösterileri, jimnastik ve Muay Thai gösterisi yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek