Açık ceza evi müzeye dönüştürülecek 

Açık ceza evi müzeye dönüştürülecek

Sivas Valisi Davut Gül, kapalı Cezaevinin yanına yapılması planlanan kadın açık ceza evi inşaatının tamamlanmasının ardından eski kadın ceza evinin müzeye dönüştürüleceğini, inşaat çalışmalarına bu yıl başlamayı planladıklarını söyledi.

Açık ceza evi müzeye dönüştürülecek
Açık ceza evi müzeye dönüştürülecek Sivas Memleket
Bu içerik 214 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Valisi Davut Gül, Kapalı Ceza evinin yanına yapılması planlanan kadın açık cezaevi inşaatına bu yıl başlanmayı planlandıklarını söyledi.

Arkeoloji Müzesi’nin karşısında bulunan ve Kadın Cezaevi olarak kullanılan binanın müzeye dönüştürülmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Vali Gül: “Kapalı Cezaevinin yanına yeni bir kadın açık cezaevi yapılacak. Yine o bölgeye T tipi kapalı ceza evi ve 200 adet lojman yapılacak. Yeni yapılması planlanan kadın cezaevi tamamlanınca tarihi binadan kadın açık ceza evi çıkacak” dedi.

Tarihi binanın etrafını boşaltacaklarını da vurgulayan Gül: “Bu yıl kadın açık cezaevi, T tipi kapalı ceza evi ve 200 adet lojmanın inşaatlarına başlanması planlanıyor. Tarihi bina boşalır boşalmaz yenileme çalışmalarını yapacağız ve cezaevini müzeye dönüştüreceğiz. Açık Cezaevinin müzeye dönüştürülmesinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın oldukça büyük katkıları var. Açık Ceza evinin Müzeye dönüştürülmesi oradaki Selçuk Anadolu Lisesinin yanındaki lojmanların yıkılması Selçuk Anadolu Lisesinin restorasyonunun yapılması, Meslek Lisesi ve Numune Hastanesinin kalkmasıyla o bölgede 140 bin metre karelik alan dönüştürülmüş olacak” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek