10 dakikalık yağmur yetti 

10 dakikalık yağmur yetti

Sivas’ta dün etkili olan sağanak yağmur kentte bazı olumsuzlukları beraberinde getirdi. Yaklaşık 10 dakika süreyle yağan yağmur nedeniyle altyapısı zayıf olan bazı bölgelerde su taşkınları oluştu.

10 dakikalık yağmur yetti
10 dakikalık yağmur yetti Sivas Memleket
Bu içerik 225 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas’ta dün öğlen saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Kentte sabah saatlerinde etkili olan güneşli hava öğlen saatlerinde yerini yağmura bıraktı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşarken, cadde ve sokaklar adeta göle döndü. Yaklaşık 10 dakika boyunca sağanak şeklinde devam eden yağış sırasında trafikte aksamalar yaşandı. Kentte alt yapısı zayıf olan bölgelerde su taşkınları yaşandı. Araç sürücüleri göle dönen yollarda ilerlemekte güçlük çekerken yayalar da çeşitli sıkıntılarla baş başa kaldı.

SANAYİ FELÇ OLDU

Öylen saatlerinde yağan yağmur sanayide de hayatı felç etti. Yağmura hazırlıksız yakalanan esnafların bazılarının dükkanlarını su bastı. Altyapıda yaşanan sıkıntılar nedeniyle yollar su göletine döndü. Yeni ata sanayi de dükkanları su dolan esnaflar, kendi imkanlarıyla dükkanı temizlemeye çalıştı. Kendi yaptıkları işleri bırakarak dükkanlarını temizleyen esnaflar, yağmurla birlikte altyapıda yaşanan sorunların birkez daha gündeme geldiğini, yağmur suyu hattının sıkıntılı olduğunu, logarların yağmurla birlikte tıkanarak mağdur olduklarını belirttiler, kalıcı çözüm bulunmasını istediler. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek