Sivas’ı Bakanlığa Memleket hatırlattı 

Sivas’ı Bakanlığa Memleket hatırlattı

Sivas’ın Sanayi siteleri şehir dışına alınacak 8 İl arasında bulunmaması üzerine Konuyu 16 Mayıs 2017 tarihli nüshasında Manşetten ‘’Sivas, Sanayi Bakanlığının da aklına gelmedi’’ başlığı ile gündeme getiren Gazetemiz Memleket Sivas, Sanayi Bakanlığına Sivas’ın hatırlatılmasına vesile oldu. Gazetemiz dile getirdi CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız destek verdi, Bakan İsmet Yılmaz görüştü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sivas’ı da dahil ederek sanayisi şehir dışına alınacak il sayısını 9’a çıkardı.

Sivas’ı Bakanlığa Memleket hatırlattı
Sivas’ı Bakanlığa Memleket hatırlattı Sivas Memleket
Bu içerik 469 kez okundu.

Ahmet ÇINAR

 

Sanayi kuruluşlarına ve yatırımcılara yönelik yapılan 77 maddelik Üretim reformu kapsamında şehir içerisinde kalan sanayi sitelerinin şehir dışına taşınması Konusunda açıklanan 8 İlin İçerisine Sivas İlave edilerek İl sayısı 9’a çıkarıldı.

Bakanlık daha önce sanayi siteleri şehir içinde kalan ve şehir dışına taşınacak olan illeri Isparta, Malatya, Düzce, Rize, Konya, Uşak, Elazığ ve Samsun illeri olarak açıklamıştı.

Sivas’ın Sanayi siteleri şehir dışına alınacak 8 İl arasında bulunmaması üzerine Konuyu 16 Mayıs 2017 tarihli nüshasında Manşetten ‘’Sivas, Sanayi Bakanlığının da aklına gelmedi’’ başlığı ile gündeme getiren Gazetemiz Memleket Sivas, Sanayi Bakanlığına Sivas’ın hatırlatılmasına vesile oldu. Gazetemiz dile getirdi CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız konuyu meclise taşıyarak destek verdi, Bakan İsmet Yılmaz görüştü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sivas’ı da kapsama dahil etti.

Sivas’ın reform paketi içerisine dahil edildiğine dair Müjdeli Haber Gazetemize  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri  ulaştırdı. Gazetemize Telefonla Ulaşan Yetkililer sanayi siteleri şehir dışına taşınması gereken il sayısının fazla olduğunu ilk etapta 8 ilin taşınmasına karar verildiğini ancak konunun dile getirilmesi ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ında Bakanlık nezdinde girişimlerde bulunması ile Sivas’ında dahil edilerek sayının 9’a çıkarıldığı müjdesini vererek ‘’Sivas’ı unutmadık hayırlı olsun’’ temennisinde bulundular.

Sivas’ın 9 il olarak reform paketine dahil edilmesi ile birlikte Sivas’ta yarım asrı aşan sanayi siteleri şehir dışına çıkacak ve Yerleşim alanları içerisinde bulunan sanayi sitelerinin ve sanayi işletmelerinin yerleşim alanı dışına taşınması için taşınma masrafları kredi ile desteklenecek.

Bu kapsamda sanayi sitesi yapı kooperatiflerince, İl Özel İdaresi ve Belediyece yapılacak sanayi sitesinin idari ve sosyal tesis binaları, arsa bedelleri, mülkiyetin edinilmesi masrafları ile altyapı ve üstyapı yatırımlarının tamamına kadar olan kısmı mimarlık ve mühendislik hizmetleri dahil kredi ile desteklenecek.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”