Belediye, TOKİ İşbirliği Dar Gelirlileri Ev Sahibi Yapmaya Devam ediyor 

Belediye, TOKİ İşbirliği Dar Gelirlileri Ev Sahibi Yapmaya Devam ediyor

Sivas Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı işbirliği ile Yenimahalle’de inşa edilecek olan 762 konutun ihalesin yapıldı. İhalenin sonucu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden duyuruldu.

Belediye, TOKİ İşbirliği Dar Gelirlileri Ev Sahibi Yapmaya Devam ediyor
Belediye, TOKİ İşbirliği Dar Gelirlileri Ev Sahibi Yapmaya Devam ediyor Sivas Memleket
Bu içerik 236 kez okundu.

Mehmet TIPRAN

Sivas Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliği ile Sivas’ta ilk kez 2004 yılında Kılavuz Bölgesi’nde hayata geçirilen konut projeleri hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, (TOKİ) Sivas Merkez, Yenimahalle’de inşa edilecek 762 yeni konutun ihalesin yapıldığını resmi internet sitesinden duyurdu. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın 2004 yılında dar gelirli vatandaşlara yönelik hazırladığı proje 13 yıldır TOKİ’ye ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarına olanak sağlayan proje, Türkiye’de ilk olarak Kılavuz Bölgesine uygulanmıştı. Sivas’ın yerel mimarisi göz önünde bulundurularak hazırlanan projenin, cephelerinde zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplama, ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif pencereler,  söveler, çatıda ve cephelerde Türk evini yansıtan çıkmalar kullanılacak. İhalesi yapılan proje içerisinde ticaret merkezi, cami gibi sosyal donatılar yer alacak. Yükseklikleri zemin+5 olan konutların 354’ü 2+1, 408’i ise 3+1 planında inşa edilecek.İhalenin arından gözler Yenimahalle’de inşa edilecek 762 konut için başvuru şartları ve başvuru tarihinin açıklamasına çevrildi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”