Tarımda Pazar sıkıntısı yaşanıyor 

Tarımda Pazar sıkıntısı yaşanıyor

Tarım ve hayvancılık sunulan desteklerle gelişiyor fakat ürünlerin satışının yapılacağı bir Pazar olmaması üreticiyi yine mağdur ediyor.

Tarımda Pazar sıkıntısı yaşanıyor
Tarımda Pazar sıkıntısı yaşanıyor Sivas Memleket
Bu içerik 149 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

İl Özel İdaresi, tarım ve hayvancılığı geliştirmek, üretimi artırmak adına yaptığı çalışmalar devam ederken üreticinin ürününü pazarlayacak bir pazara sahip olmaması üreticiyi yine mağdur ediyor. Üreticiyi teşvik etmek amacı ile yapılan çilek fidesi dağıtımı organik arıcılık ve seracılığa yapılan özendirme çalışmaları halkı üretime yöneltirken üretilen ürünlerin pazarlanmasını sağlayacak pazarların olmayışı üreticinin emeğini boşa çıkarırken ürünlerinde elde kalmasına neden oluyor.

Hem üreticinin desteklenmesi hem üretilen ürünün heba olmaması için köy ürünleri Pazar projesinin hayata geçirilmesi gerekiyor.

Kurumlar arası dayanışma kapsamında Sivas Belediyesi’nin Şehir merkezine ya da merkeze yakın bölgelerde köy ürünleri için vaatte bulunduğu  Köy ürünleri Pazar projesini hayata geçirerek organik ürünlerden süt ürünlerine kadar kırsalda üretilen bütün ürünlere bir Pazar sağlayarak üreticiye katlı saplaması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek