Odalar, boğa kurban etti 

Odalar, boğa kurban etti

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Ziraat Odası Başkanlığı, Sivasspor’un Süper lige çıkması nedeni ile boğa kurban etti. Kesilen kurbanın eti ise Malatya taraftarı ve Sivasspor taraftarlarına ekmek arası olarak ikram edilecek.

Odalar,  boğa kurban etti
Odalar,  boğa kurban etti Sivas Memleket

YÜKSEL MENEKŞE

Sivasspor’un Süper Lige yükselmesi nedeni ile Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Ziraat Odası Başkanlığı boğa kurban etti. Tesislerde düzenlenen programa 4 oda başkanları, Yönetim Kurulu üyesi Faruk Taşseten ve futbolcular katıldı. Kesilen Kurbanın etinin ekmek arası kavurma yapılarak Cumartesi günü oynanacak olan Evkur Yeni Malatyaspor taraftarı ve Sivasspor taraftarına dağıtılacağını söyleyen Ticaret Borsası Başkanı Abdülkadir Hastaoğlu, ‘’Bizim bir sözümüz vardı, Süper Ligi garantilersek boğa keseceğiz demiştik. Sivas’a bu sevinci yaşatan başta Kulüp Başkanımız, yönetim kurulumuz, teknik heyetimiz, futbolcularımız ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Bu kurbanımızın etini Sivasspor Malatyaspor maçında, öncelikli misafir takım seyircilerine ve Sivasspor takımı seyircilerine ekmek arası kavurma yaparak dağıtacağız’’ dedi.

Ticaret Sanayi Odası Başkan vekili Zeki Özdemir ise, ‘’TSO olarak bu yola baş koyan herkese çok teşekkür ediyoruz. Sivassporumuz Süper Lige bir sene ara verdi. Bunun ne kadar zor bir şey olduğunu hepimiz gördük. Dileğimiz Sivasspor hep Süper ligde kalsın ve bir daha düşmesin’’ dileğinde bulundu.

 Sivas ESOB Başkanı Beşir Köksal ise yaptığı konuşmada, ‘’Bizler Sivas esnafının temsilcisi olarak her zaman Sivasspor’a destek vermeye hazırız. Daha önce bir kurban kesmiştik ve Sivasspor Süper Lige çıkarsa tosun keseceğimizin sözünü vermiştik. Sivasspor Sivas’ın ortak değeri, Sivas’ın markası. Takımımızın bu başarısından dolayı teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum’’ dedi. Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, ‘’Sisvasporumuza gücümüzün yettiği kadar sahip çıkmaya çalışıyoruz ve sürekli yanında olacağız. Bizim en büyük markamız Sivasspor ve bunu hep beraber korumaya çalışıyoruz. Yönetiminden, teknik heyetinden, futbolcularına kadar bu başarıyı yakalayıp Sivaslıların yüzünü güldürdüler. Allah’ta onların yüzünü güldürsün’’ dileğinde bulundu.

Edilen duanın ardından boğa kurban edildi. Kurbanın etinin bir firma tarafından ekmek arası kavurma yapılarak taraftarlara dağıtılacağı belirtildi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak