MÜSİAD, TÜDEMSAŞ’ı farklı buldu 
Reklamı Geç
Advert
Advert

MÜSİAD, TÜDEMSAŞ’ı farklı buldu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun, Bir dönem kapatılması gündeme gelen TÜDEMSAŞ'ın çok farklı değişimini ve gelişimini görmekten mutluluk duyduklarını belirtti

MÜSİAD, TÜDEMSAŞ’ı farklı buldu
MÜSİAD, TÜDEMSAŞ’ı farklı buldu Sivas Memleket
Bu içerik 169 kez okundu.

 Coşkun, “TÜDEMSAŞ'ın tekrar dünya standartlarında üretim yapması, Milli Yük Vagonu projesini başarıyla gerçekleştirmesi, fabrika bünyesindeki üretim sahalarının baştan aşağı yeniden modernize edilmesi bizi gerçekten çok mutlu etti” dedi.

 

Sümeyra DENİZ

MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayi A.Ş.'yi (TÜDEMSAŞ)  Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan'ı ziyaret etti. Koçarslan, Avrupa’da ve Dünyada Demiryollarının gelişim ve değişiminde TÜDEMSAŞ'ın yeri ve TÜDEMSAŞ'ın 2023 Vizyonu hakkında MÜSİAD üyelerine bilgiler verdi. TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan yaptıkları çalışmalarda Sivas'ı yük vagon merkezi yapma hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Koçarslan, "Kamu - Özel Sektör işbirliğini kullanarak burada yük vagonu sektörü oluşturmaya çalışıyoruz. Buradaki amacımız  'her şeyi biz yapalım' değil, iş ortaklarımızla birlikte, hep beraber yapalım düşüncesini oluşturmak. Sivas’ı Yük Vagonu Merkezi yapmak .”dedi.

MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Bir dönem kapatılması gündeme gelen TÜDEMSAŞ'ın çok farklı değişimini ve gelişimini yakın zamanda yaptığımız ziyaretlerimizde gördük. MÜSİAD olarak TÜDEMSAŞ'ın, Sivas'ın gelişmesi, kalkınması, büyümesi ve özelikle Sivas'ın sanayi kuruluşu haline gelmesi için önemi konusunda üyelerimizle her zaman fikir birliği içerisinde olduk. TÜDEMSAŞ'ın tekrar dünya standartlarında üretim yapması, Milli Yük Vagonu projesini başarıyla gerçekleştirmesi, fabrika bünyesindeki üretim sahalarının baştan aşağı yeniden modernize edilmesi bizi gerçekten çok mutlu etti” dedi.

Coşkun, Sivas’ın böyle önemli bir kuruluşunun son yıllarda büyük atılımlar yapması, yeni yeni projelere imza atması, dünya çapında rekabete girecek konuma gelmesinin bütün Sivaslıların gururu, onuru olduğunu belirterek, Genel Müdür Yıldıray Koçarslan’a gayretli çalışmalarından dolayı şahsında tüm işçi, memur ve  mühendislere çok teşekkür ettiğini söyledi.

MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun Tüdemsaş Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan’a Milli Yük Vagonu’nun Sivas’ta üretilmesi ve raylara indirilmesinden dolayı memnuniyetini ifade ederek teşekkür plaketi sunarken, Tüdemsaş Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan ise günün anısına MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun’a Milli Yük Vagonu projesinde kendilerine destek olan Sanayici ve iş adamları adına teşekkür plaketi verdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi