Kulmaç “Verilen sözler yerine getirilmeli”

Kulmaç “Verilen sözler yerine getirilmeli”

BBP İl Genel Meclis üyesi Aytekin Kulmaç, kamu ve özel sektördeki taşeron işçilerin sayısını her geçen gün arttığını, iktidar ve muhalefet partilerinin işçilere verilmiş sözleri olduğunu verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.

Kulmaç “Verilen sözler yerine getirilmeli”
Kulmaç “Verilen sözler yerine getirilmeli” Sivas Memleket
Bu içerik 203 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

 

İl Genel Meclisi Üyesi Aytekin Kulmaç, “Özellikle son dönemde kamuya özel sektöre taşeron mantığında alınan sayılarının her geçen arttığı çalışan insanlarımızın bir hak edişi veya hak arayışı vardır” dedi.

Çalışan taşeron işçilere iktidarın ve muhalefetin vermiş olduğu sözlerin tutulması gerektiğini savunan Kulmaç: “Ülkemizde baktığınızda kamuda çalışan veya özel sektörde çalışanın 3-5 farklı statüde çalışıyor olması aynı kurumlarda, aynı birimlerde, aynı odalarda, aynı ofislerde farklı statüde çalışan insanlarımızın bulunduğu bir yerde elbetteki bu karmaşa ve kargaşa polemiklere neden olmaktadır. Özellikle son dönemde kamuya özel sektöre taşeron mantığında alınan sayılarının her geçen arttığı çalışan insanlarımızın bir hak edişi veya hak arayışı vardır. Bununla ilgili gerek iktidar partisinin gerekse muhalefet partilerinin zaman zaman bu çalışan insanlarımıza vermiş olduğu sözlü taahhütler de bulunmaktadır. İşte çalışan insanımız gerek iktidarıyla gerekse muhalefetiyle verilmiş olan bu sözlerin arkasında durulması beklentisi içerisinde ve bu sebeple bu konular sık sık gündeme gelmektedir. Çalışanın emeğinin alnının teri kurumadan verilmesi gerekiyor diyen bir dinin mensuplarıyız. Burada inancımız, değerlerimiz gereği çalıştırdığımız insanları mağdur etmeden perişan etmeden sosyal hakları ile birlikte huzur içerisinde akşam evine, hanesine, çoluğuna, çocuğuna kafası dik gidebilmesi adına hak etmiş olduğu haklarının da elbette verilmesi sosyal devletin yapısı gereğidir. Heleki 16 Nisan’dan sonra yeni bir Türkiye ufku ile yola çıkan bir ülkenin bu problemleri çözmüş olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Aydın asfalt çalışmalarını inceledi
Başkan Aydın asfalt çalışmalarını inceledi
“7 bin 514 metre kazı yapıldı”
“7 bin 514 metre kazı yapıldı”