“Sivas’ı hep göz ardı ettiler” 

“Sivas’ı hep göz ardı ettiler”

Sivas’ın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının açıkladığı teşvik paketinden yararlanamadığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız: “8 ilin arasında yine maalesef Sivas yoktur. Ha, bu bizim için Sivas için bir sürpriz olmadı, Sivas’ı cazibe merkezlerine almaları için de defalarca önerdik. Sivas'ı hep gözardı ettiler. Sivas olarak iktidarlarınız döneminde üvey evlat muamelesi görmekten bıktık artık” dedi.

“Sivas’ı hep göz ardı ettiler”
“Sivas’ı hep göz ardı ettiler” Sivas Memleket
Bu içerik 200 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Sivas olarak üvey evlat muamelesi görmekten bıktıklarını söyledi.

Ankara'da düzenlenen üretim reform paketi toplantısına katılan Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Sivas Bilim, Sanayi ve teknoloji Bakanlığının açıkladığı teşvik paketinden yine yararlanamadı. Bakanlık şehir içerisinde kalan sanayi sitelerinin şehir dışına taşınması için çalışma yürütüyor. 8 ilde yapılan çalışmada Sivas neden yer almadı” dedi.

Sivas’ın da teşvik paketi içerisinde yer alması gerektiğini vurgulayan Milletvekili Akyıldız: “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü şehir dışına yapılacak sanayi sitelerinin idari ve sosyal tesis binalarının arsa bedellerinin mülkiyet edinilmesi maksatlarıyla altyapı ve üst yapı yatırımlarının tamamına yakın kısmının mimarlık ve mühendislik hizmetleri de dâhil krediyle desteklenmesi hususlarının Bakanlığın görevleri arasına dâhil edileceğini ve bu imkândan yararlanacak olan 8 ili açıkladı. Bu illerin arasında yine maalesef Sivas yoktur. Ha, bu bizim için Sivas için bir sürpriz olmadı, cazibe merkezlerine almaları için de defalarca önerdik ama Sivas'ı hep gözardı ettiler, şimdi de sanayi siteleri teşvik paketine almadılar. En kısa sürede Sivas'ta üretim reform paketi içindeki iller arasına dâhil ediniz. Sivas olarak iktidarlarınız döneminde üvey evlat muamelesi görmekten bıktık artık.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek