Sağlık için bisiklet dağıtılacak 

Sağlık için bisiklet dağıtılacak

Sağlık Bakanlığı, Sivas Halk Sağlığı aracılığı ile vatandaşa dağıtılmak üzere belediyeye 960 adet bisiklet gönderiyor. Halk Sağlığı Müdürü Sağlam ve Başkan Aydın konuyla ilgili protokol imzalayarak sağlıklı nesil mesajları verdiler.

Sağlık için bisiklet dağıtılacak
Sağlık için bisiklet dağıtılacak Sivas Memleket
Bu içerik 233 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sağlık Bakanlığının, belediyelerin bisiklet yolu yapmaları kaydıyla bisiklet bağışı yapacağı duyurusuna kayıtsız kalmayan Sivas Belediyesi, kentin birçok noktasında bisiklet yolu yaptı. Bu konuda Sivas Halk Sağlığı Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında, Bakanlık tarafından ilk etapta 960 bisiklet dün Belediyeye teslim edildi.

Halk Sağlığı İl Müdürü Levent Sağlam ve Belediye Başkanı Sami Aydın’ın imzaladığı protokolde, hedefin sağlıklı nesiller yetiştirilmesi olduğu vurgulandı. Sivas Halk Sağlığı Müdürü Levent Sağlam yaptığı açıklamada, ‘’Biliyorsunuz obezite çağımızın hastalığı. Bu çağımızın en önemli obezite faktörlerinden birisi de hareketsizlik ve düzensiz beslenme. Biz de bu konuya dikkat çekmek farkındalığı artırmak için bakanlık adına çeşitli programlar düzenlemekteyiz. Obezite hepinizin malumu birçok hastalığa zemin hazırlayan bir durum. Şeker hastalığından kalp rahatsızlıklarına ve hatta kanserlere kadar bir dizi hastalıklara sebep olan bir durum. Bundan dolayı da önümüzdeki yıllarda bu hastalıkların artışının önlenmesi, insanların daha sağlıklı bir hayat sürebilmeleri için farkındalığı artırmamız ve bu durumu ortadan kaldırmamız gerekmektedir. Bu kapsamda bakanlığımızın öngördüğü protokol kapsamında bisikletlerle birlikte hayatımıza hareket katalım ve bu sayede obeziteden uzak duralım istiyoruz’’ dedi.

Başkan Sami Aydın ise yaptığı açıklamada, ‘’Bildiğiniz gibi bakanlığımızın bu konuda bir kampanyası var. Özellikle belediyelerimiz için bisiklet yolu yapılması kaydıyla bisiklet bağışı yapılacağı bildirildiğinde biz de Sivas genelinde Paşabahçe yolu, İsmet Yılmaz bulvarı, Erhan Üstündağ caddesi gibi birçok caddemizde bisiklet yolları yaptık. Müracaatımızı bakanlığımıza ilettik. Halk Sağılığı Müdürlüğümüzün de bizi yönlendirmesi ve destekleriyle projemiz kabul gördü ve 960 adet ilk etapta bisiklet Sivas’a geldi. Bunun devamı var. İleride inşallah daha fazla bisiklet yolu yapacağız ve daha fazla bisikleti Sivas ile buluşturacağız’’ dedi.

Bisikletlerin vatandaşlara dağıtım töreninin ise 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü gerçekleştirileceği belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”