Sivaslı heyet Erzurum hayvan pazarını gezdi 

Sivaslı heyet Erzurum hayvan pazarını gezdi

Sivas Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan Başkanlığında, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ve Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Müdürü İsmail Köse’den oluşan heyet Erzurum Merkez Aziziye İlçesinde, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından 70 bin metre kare alan üzerine yapılan ve 8 milyon liraya mal olan resmi hayvan satış pazarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Sivaslı heyet Erzurum hayvan pazarını gezdi
Sivaslı heyet Erzurum hayvan pazarını gezdi Sivas Memleket
Bu içerik 194 kez okundu.

Sivas heyetine Pazar hakkında bilgiler veren Erzurum Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Emrullah Akpınar, Sivas heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Erzurum’da küçükbaş hayvancılık yoğun olarak yapılmaktadır. İnşaatımız planlanırken kentin iklim şartları göz önünde bulundurularak inşaat alanı toplam 70 bin metrekare üzerine kuruldu. Buraya gelecek çiftçi ve tüccarların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak fiziki yapılar projede yapılmıştır. Erzurum Türkiye'nin her tarafına hayvan gönderen konuma sahiptir. Amacımız Türkiye hayvan pazarında Erzurum'un hak ettiği yere gelmesi ve ilimize gelen tüccar ve iş adamlarının rahatça, güvenli ortamda ticaretini yapmasıdır. Komşu ilimizden gelen Sivas heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi’nde düzenlenen toplantıya katılmak için Erzurum’a geldiklerini belirten Sivas heyeti, hayvancılık için önemli bir yatırım olan hayvan pazarının Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğine ve Erzurum iline hayırlı olması dileklerini iletti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek