Sergiye SELÇUKLU karşılama 

Sergiye SELÇUKLU karşılama

Sivas Kredi Yurtlar Kurumu tarafından açılan sergiyle, yurt öğrencileri sezon boyunca hazırladıkları eserleri sergilediler. Geleneksel El Sanatları sergisinde yer alan eserlerin yanı sıra sergi girişindeki Selçuklu kıyafetli öğrenciler de büyük ilgi gördü.

Sergiye SELÇUKLU karşılama
Sergiye SELÇUKLU karşılama Sivas Memleket
Bu içerik 275 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü ‘Geleneksel El Sanatları Sergisi’ açtı. Şemsi Sivasi İl Halk Kütüphanesinde açılan sergide, öğrencilerin hazırladıkları el sanatları eserler sergilendi. Çok sayıda eserin yer aldığı sergi ise gezenlerin büyük beğenisini topladı. Sergi hakkında bilgi veren Sivas KYK İl Müdürü Erdoğan Tunç, ‘’2016-2017 öğrenim yılı içerisinde Kredi ve Yurtlar Kurumu Sivas İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen El Sanatları Kurslarımıza katılan gençlerimizin eserlerini sergiledik. El emeği göz nuru olan bu eserlerle hem öğrencilerin el sanatlarına yönlendirilmesi hem geleneğimizde, kültürümüzde bulunan değerlerin yaşatılmasını amaçlıyoruz. Sergiye gösterilen ilgi ise bizleri memnun etti’’ dedi.

Sergide yer alan yüzlerce eserin yanı sıra, kütüphane girişinde yer alan Selçuklu kıyafetli öğrenciler de büyük ilgi gördü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek