Eski binaların yerine yenisi yapılacak 
Reklamı Geç
Advert

Eski binaların yerine yenisi yapılacak

Hafik İl Genel Meclisi Üyesi, Gençlik Spor Komisyonu Başkanı Osman Budak’ın hazırladığı Hafik İlçesi Semt Sahası ve Kapalı Spor Salonunun yıkılıp yeniden yapılmasına ilişkin hazırladığı rapor Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne gönderildi.

Eski binaların yerine yenisi yapılacak
Eski binaların yerine yenisi yapılacak Sivas Memleket
Bu içerik 266 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Hafik İl Genel Meclisi Üyesi, Gençlik Spor Komisyonu Başkanı Osman Budak, Hafik İlçesi Semt Sahası ve Kapalı Spor Salonunun yıkılıp yeniden yapılması gerektiği konusunda meclis üyelerine bilgi verdi.

İncelenmek üzere Gençlik Spor Komisyonuna havale edilen önerge hakkında meclis üyelerine bilgi veren Budak: “Hafik ilçemiz toplamda 9 bin 091 nüfusa sahip olup yaz aylarında 25 bin 30 bin nüfusa ulaşmaktadır. İlçe merkezindeki ilkokul, ortaokul, lise olmak üzere bin 150 öğrenci öğrenim görmektedir. Meslek Yüksek okulu 504 öğrenci olmak üzere toplamda bin 654 öğrenci öğrenim görmektedir. Yüksek okula yeni bölümlerin açılması ile birlikte bu sayının kısa zamanda 2 binlerin üzerine çıkacağı görülmektedir” dedi.

Önergedeki söz konusu semt sahasının Spor Loto tarafından suni çim saha olarak yapıldığını belirten Komisyon Başkanı Budak: “Semt sahasında 500 kişilik tribün bulunmakla birlikte tribündeki koltuklarda zamanla yıpranmalar olmuş, yaklaşık 200 tanesinin yenilenmesi gerekmektedir. Semt sahasının yanına bu sene halı saha yapılması programlanmış ihalesi yapılmıştır. Semt sahasının en önemli ihtiyacı spor yapan gençlerin ve futbolda süper amatör kümede mücadele eden ilçe takımının, gelen konuk takımların, hakem ve gözlemcilerin soyunma, duş, wc ve toplantı amaçlı kullandıkları binanın yetersiz olmasıdır. Her takım için küçük bir soyunma odası, oda içerisinde bir adet duş bir adet wc bulunmaktadır. Bir takımı 18 kişi olarak düşünürsek adeta sıraya girmeleri gerekmektedir. Hakem odası ise dört tane sandalyenin sığabileceği küçük bir odayı müsabaka hakemleri, saha komiseri ve gözlemci birlikte kullanmaktalar. Kaldı ki hakemler ve gözlemciler raporlarını ayrı odalarda yazmalıdır. Bütün bunlardan dolayı yaklaşık 30 yıl önce ilçe belediyesi imkanları ile yapılan yaklaşık 130 m2 yığma tek katlı binanın yıkılarak ihtiyacı karşılayacak bir binanın yapılması gerekmektedir.

Aynı önerge de talep edilen kapalı spor salonu ilçenin nüfus ve öğrenci varlığı düşünüldüğünde Hafik ilçemizin merkez ve köylerinde ikamet eden gençler başta olmak üzere kadın erkek ve çocuklardan oluşan tüm bölge halkının serbest zamanlarını sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak, etkinlik faaliyetlerini planlamak, programlamak, yönetmek, denetlemek, değerlendirmek ve geliştirmek önemlidir.

Aynı zamanda risk altındaki gençlerimizin uygun olmayan alışkanlıklara kapılmaması içinde boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, yeteneklerini geliştirebilecekleri imkan ve zemini oluşturmak. İlimiz iklim şartları da düşünüldüğünde açık alanda yapılamayan resmi bayramlar ve önemli günlerin kutlamaları kapalı spor salonunda rahatlıkla yapılabileceği bütün bunlardan dolayı bütçe imkanları yeterli olması halinde 2017 yılında bütçe imkanları yeterli olmaz ise 2018 yılı yatırım programına teklif edilerek kapalı spor salonu yapılması önemli ihtiyaçtır” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi