Engelleri kaldırmak için yürüdüler 
Reklamı Geç
Advert

Engelleri kaldırmak için yürüdüler

10-16 Mayıs Engelliler haftası kapsamında etkinlikler devam ediyor. Bu etkinlikler kapsamında engelli vatandaşların sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek amacıyla aramızda ki engelleri kaldıralım yürüyüşü düzenlendi.

Engelleri kaldırmak için yürüdüler
Engelleri kaldırmak için yürüdüler Sivas Memleket
Bu içerik 184 kez okundu.

SÜMEYA DENİZ

Dün kongre binası önünde toplanan engelli vatandaşlar aramızda ki engelleri kaldıralım temalı yürüyüş yaptı. Yürüyüşe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut ve  Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan  katıldı. Vatandaşlar ellerinde ‘aramızda ki engelleri kaldıralım, ne oldum deme ne olacağım de, yaşamımızı zorlaştıran engeller sona ersin’ gibi pankart ve dövizler taşıdı.

Yürüyüş öncesi basın açıklaması yapan Psikolog Döndü Kuzu; “ 10-16 Mayıs engelliler haftası, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekerek farkındalık oluşturmak açısından son derece önemli bir haftadır. ‘Her birey engelli adayıdır.’ Bu doğrultu da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız ve teşkilatımız engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık ilkesi ile hareket ederek engellilerimizin önünde ki engelleri aşma noktasında gerekli olan desteği tüm gücü ile vermektedir” dedi.

En temel amaçlarının engelli bireylerin toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak olduğunu dile getiren Kuzu; “Ayrımcılığa maruz kalmadan fırsat eşitliğinden yararlanan haklarını kullanabilen bireyler olmalarına imkan vermek için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”