Dilenciye para veren büyük vebale girer 

Dilenciye para veren büyük vebale girer

Özellikle maneviyatın yüksek olduğu dini aylarda sayıları daha da artan dilenciler insanların dini duygularını suiistimal etmeye devam ediyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın “ Dilenciye para veren büyük vebale girer” dedi.

Dilenciye para veren büyük vebale girer
Dilenciye para veren büyük vebale girer Sivas Memleket
Bu içerik 240 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Ramazan ayının  yaklaşması ile beraber sayıları bir hayli artan dilenciler sokaklarda kol geziyor. Yaşlısından çocuğuna insanların dini duygularını kullanan dilencilere kesinlikle para vermeyin uyarısı Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın’dan geldi.

Sivas’ta dilencilik yapanların hiç birinin Sivaslı olmadığı vurgulayan Özaydın; “ Sokaklarda insanların duygularını sömüren bu dilencilerin hiç biri Sivaslı değil. Bunlar dışarıdan geliyorlar otellerde kalıyorlar. Günlük bin lira kazanan dilenci gördüm bu da dilencilerin çoğalmasına sebep oluyor. Ben halkımızdan rica ediyorum kesinlikle dilencilere para vermeyin 1 lira bile vermeyin bu dilencileri teşvik edici bir davranıştır.” dedi.

Zabıta ve polis ekiplerinin gerekli işlemleri yaptığını dile getiren Özaydın “ Bir dışarda dilenci yakalandığı zaman onu tutamıyoruz, çok fazla caydırıcı bir cezası yok fakat halkımız bu konuda daha bilinçli olursa bu konuyu aşabiliriz. Eğer yardıma muhtaç veya dilenen birini görürseniz Belediyemize haber verin bu o kişiye çıkarıp 1 lira vermekten daha yararlıdır. Belediyemizin yardım sağlayan derneği var gerek gıda yardımı olsun gerek kıyafet yardımı olsun hiçbir yardıma muhtaç kişiyi geri çevirmedik çevirmiyoruz yol parası olmayana yol parası karnı aç olana yiyecek. Bu sebeple halkımızdan dilenen insanlara asla ve asla para verilmemesini istiyorum bu çok büyük bir vebaldir” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü