Genç mucitler projelerini sergiledi 
Reklamı Geç
Advert

Genç mucitler projelerini sergiledi

Kazancılar Ortaokulu öğrencileri TUBİTAK destekli hazırladığı projelerini uygulamaya dönüştürdü hazırlanan projeler sergide görücüye çıktı.

Genç mucitler projelerini sergiledi
Genç mucitler projelerini sergiledi Sivas Memleket
Bu içerik 158 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Kazancılar Ortaokulunda öğrencilerin hazırladığı projeler görücüye çıktı.

TÜBİTAK’ın Bilim Fuarları Destekleme Programından yararlanan Kazancılar Ortaokulu öğrencileri projelerini uygulamaya dönüştürdü. Öğrencilerin projelerini inceleyen Milli Eğitim Şube Müdürü Fahrettin Bülbül, okulların sadece akademik değil, sosyal ve bilimsel çalışmalarda da kendini göstermesi için bu tür fuarların açıldığını söyledi.

Öğrencilerin birbirinden güzel projeler geliştirdiğini kaydeden Bülbül; “Öğrencilerimiz birbirinden değerli projelere imza attı. Hazırlanan bu projelerin birçoğu günlük yaşantımıza entegre edilebilir ve geliştirilebilir projeler” dedi.

Projelerin TUBİTAK destekli olduğunu belirten Bülbül, “öğrencilerin hazırladığı projeler arasında Buzdolabı ve Televizyon bir arada olduğunu gördük. Görme Engelli vatandaşlarımız için ışıklı ayakkabı ve baston projesi var. Bütün projeler birbirinden değerli. Yine görme engellilere ilaç vaktini hatırlatan ilaç kutuları gibi birbirinden önemli projeleri inceledik. Açıkçası öğrencilerimizin düşünceleri ve projeleri bizleri mutlu etti. Bahsettiğimiz projeleri ele alacak olursak bunların tamamını güncelleyebilir ve uygulamaya alabiliriz. Öğrencilerimizin düşüncesindeki bu projeleri günlük hayatta uyguladığımız zaman başta engelli vatandaşlarımız, kardeşlerimiz olmak üzere birçoğumuzun hayatı ciddi anlamda kolaylaşacak. Öğrencilerin kendi yaptıkları eseri ifade edebilmeleri de ayrı bir başarıdır” ifadelerine yer verdi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi