Basın özgürse, birey de özgürdür 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Basın özgürse, birey de özgürdür

Valilik İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu üyeleri, gazetemizi ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kurum üyelerinden İsmail Dursun, ‘’Şunu özellikle vurgulamak istiyorum hukukun üstünlüğünün olmadığı bir yerde, basının özgür olmadığı bir yerde birey de özgür olamaz’’ diyerek çalışmalarda başarılar diledi.

Basın özgürse, birey de özgürdür
Basın özgürse, birey de özgürdür Sivas Memleket
Bu içerik 534 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Valilik İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, İnceleme araştırma Komisyon üyeleri İsmail Dursun, Zeki Ekici ve Duran Koç gazetemizi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bireylerin özgür olmasının başında hukukun üstünlüğü ve basın özgürlüğü olduğunu vurgulayan İsmail Dursun bu amaçla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Dursun, ‘’Valilik İnsan Hakları Eşitlik Kurumu İnceleme Komisyonu olarak ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bizler bu toprakların insanlarıyız. İnsanların hakları için mücadele ediyoruz.

Günümüz koşullarında birçok insan hakkı ihlali yaşanıyor. Şunu özellikle vurgulamak istiyorum hukukun üstünlüğünün olmadığı bir yerde, basının özgür olmadığı bir yerde birey de özgür olamaz. Kapitalin bir yerde egemen olduğu nedir? Çoğulcu, katılımcı demokrasiyi istemediğinden kaynaklanıyor. Biz bunların yaşanmaması için mücadele ediyoruz. 

10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü. Biz bu yıl Sivas’ta bunu kutlayamadık. Henüz yetişme çağı olan öğrencilerimize, çocuklarımıza bu yurttaş bilincini, hangi hakların nasıl savunabileceğini biz her fırsatta vurguluyoruz. Ama bunu bu yıl yapamadık. Bu da bir takım aksaklıklardan dolayı oldu. Yerelde değil ama genelde yaşanan bir takım aksaklıklardan dolayı bu yıl 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününü kutlayamadık’’ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor