Memleketin alın teri çarçur ediliyor 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Memleketin alın teri çarçur ediliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas il başkanı Ulaş Karasu, Sivas’ta kamu binalarının yıkılıp başka alana yeniden yapılması konusunda yaşanan kayıplar ve aksaklıklara parmak bastı. Şehrin gerçekleri göz önünde bulundurulmadan projelerin yapıldığını söyleyen Karasu ‘Yıkıyorlar yapıyorlar Memleketin alın teri yetim hakkı paralar boşa gidiyor hesap soran yok” dedi.

Memleketin alın teri çarçur ediliyor
Memleketin alın teri çarçur ediliyor Sivas Memleket
Bu içerik 237 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas il başkanı Ulaş Karasu, Sivas’ta kamu binalarının yıkılıp başka alana yeniden yapılması konusunda yaşanan kayıplar ve aksaklıklara parmak bastı.

Şehrin gerçekleri göz önünde bulundurulmadan projelerin yapıldığını söyleyen Karasu ‘Yıkıyorlar yapıyorlar Memleketin alın teri yetim hakkı paralar boşa gidiyor hesap soran yok” dedi.

 

 

SÜMEYRA DENİZ

 

Geçtiğimiz hafta CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız’ın da TBMM de gündeme taşıdığı Öğretmenevinin yıkılarak farklı bir alana yapılacak olmasına bir tepki de CHP il  Başkanı Ulaş Karasu’dan geldi.

Karasu basın mensuplarına yaptığı açıklama da, “Sivas’ta özellikle kamu kurumlarının yapılmasında bir konsensüs sağlanmadan şehrin gerçekleri göz önünde bulundurulmadan binaların projeleri çıkartılıyor, bölgelere yapılıyor ve sonradan bu binaların yetersiz eksik olduğu gündeme taşınıyor” dedi.

Bunun önce adalet sarayında yaşandığını söyleyen Karasu,  “Adliye binasını yaptılar. Adliye binası şimdi yetersiz kalıyor. Yeniden ek bina yapma arayışı içerisine girdiler. Daha sonra 600 yataklı devlet hastanesi yaptılar. Şimdi hastane yetmiyor, ek binalar yapılması gündemde.

Şimdi aynı şey öğretmenevi konusunda yaşanıyor. Bu aslında Sivas’taki devlet kurumlarının birbiriyle bağlantısızlığını, uyumsuzluğunu, anlaşmazlığını gösteriyor. Yani bir proje gerçekleştirildiğinde önce etüdünün düzgün bir şekilde yapılması, bölgesinin belirlenirken her şeyinin altyapısının ona göre yapılması gerekiyor. Bir şehrin imarı, planı, 3 yılık, 5 yıllık, 10 yıllık yapılmaz. Her gelen Belediye Başkanı her devlet kurumunun yerini isteğinde değiştirilmez” şeklinde konuştu.

 

Bir şehrin planının 50 yıllık, 100 yıllık yapılması gerektiğine dikkat çeken Karasu “Biz ne yapıyoruz? Her gelen siyasi anlayış kafasına göre bir imar değişikliği yaptığından dolayı, devlet kurumları artık birçok ihaleyi TOKİ aracılığıyla yapıyor. TOKİ zaten kimseyi dinlemiyor. TOKİ’nin ne Belediyeyi dinlediği var, ne imarı dinlediği var. Diğer devlet kurumlarıyla Belediye arasında da ciddi uyuşmazlık var. Konuşmuyorlar, ortak bir plan çerçevesinde anlaşmıyorlar ve harcadıkları para boşa gidiyor. Şunu bilmeleri gerekiyor. O harcadıkları her kuruşta bu memlekette üretenin alın teri var, bu memlekette her yetimin hakkı var. Devletin yönetenlerin bu düşüncede olması gerekiyor. O harcadıkları paranın bu memleketin alın teri olduğunu bilerek harcamaları gerekiyor. Ama bunlar ne yazık ki babalar gibi satmaya alıştıkları için harcadıkları paranın nasıl geldiğini bilmiyorlar. Yıkıyorlar, yapıyorlar. Çünkü bunlara kimse hesap sormuyor. Böyle devam ediyorlar. Bir gün bu yanlışları yapanlar, bu yetimin gurebanın hakkını bu şekilde çarçur edenler bunun bedelini de ödeyeceklerdir.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor