Sağlık için hareket ettiler 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Sağlık için hareket ettiler

“Dünya sağlık için hareket et günü” dolayısı ile Sivas Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde insanları harekete davet etmek için aynı anda plates, step yapıldı. Masa tenisi ve bisiklette sürülen etkinlikte halayda çekilerek farkındalık oluşturulmaya çalışıldı.

Sağlık için hareket ettiler
Sağlık için hareket ettiler Sivas Memleket
Bu içerik 221 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

 “Dünya sağlık için hareket et günü” dolayısı ile Sivas Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde insanları harekete  davet etmek için aynı anda plates, step yapıldı. Masa tenisi ve bisiklette sürülen etkinlikte halayda çekilerek farkındalık oluşturulmaya çalışıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Sivas Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Levent Sağlam aynı anda masa tenisi, bisiklet, step, plates gibi etkinlikler yaptıklarını belirterek, “Şehrimizin en kalabalık meydanında yapıyoruz ki vatandaşlarımız da etkinliğin farkında olsun, onlara  bir takım mesajlar vermiş olalım. Onun için buradayız. Peki niçin bunu yapıyoruz? Dünya da obezite gittikçe büyük bir hız ile artıyor. Modern hayatın gerektirdiği yaşam biçimi de bizi hareketlilikten uzaklaştırıyor. Her şey elimizin altında. Bir düğmeye basıyoruz, onunla alışveriş yapıyoruz, pencereleri açıyoruz, televizyonu açıp kapatıyoruz derken hiç hareket etmez hale geldik. Bu nedenle insanları harekete davet etmek, spor yapmak, düzenli fiziksel aktivite yapmak ve bununla birlikte belki de en önemlisi sağlıklı ve düzenli beslenmeye davet etmek amacındayız. Bunun için inşallah vatandaşımız ile birlikte böyle toplu etkinliklerde hep birlikte oluruz. İnşallah hayatımıza bir hareket katarız ve spor ile hayatı renklendiririz” dedi.

Konuşmanın ardından Dr. Adil Kaya ve Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy Masa tenisi oynadı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”